Nowoczesne źródła światła w domu – co zamiast klasycznych żarówek?

Dobrze dopasowane oświetlenie do każdego pomieszczenia mieszkalnego to jedna z ważniejszych kwestii, jeżeli już urządzamy nasze mieszkanie. Nie ma znaczenia, czy będzie to dom, czy lokal w bloku, a warto zastanowić się nad nowoczesnymi źródłami światła, które mogą zastąpić klasyczne żarówki.

Czy żyrandole nowoczesne sprawdzają się w praktyce?

Część z nas wychodzi z założenia, że można w nieskończoność wykorzystywać dobre i stare rozwiązania oświetleniowe. Zauważmy jednak, że postęp takich technologii jest czymś, czego nie można zatrzymać, a warto też zwracać uwagę na stylistykę. Tak, więc jeżeli już decydujemy się na przykład na żyrandole nowoczesne, to dobrze jest pomyśleć o jakichś innowacyjnych źródłach światła, które mogą zastąpić klasyczne żarówki. Najczęściej w polu zainteresowania współczesnych klientów znajdują się halogeny, diody ledowe albo świetlówki. Celem przewodnim jest dla nas tutaj wybór rozwiązań, które będą gwarantowały maksymalną praktyczność. Poza tym nawet takie nowoczesne artykuły oświetleniowe zdążyły już przejść wiele rozmaitych przeobrażeń designerskich na przestrzeni lat. Zauważmy, że są one popularne już od dłuższego czasu. Jeżeli więc zdecydujemy się jakieś nowsze rozwiązanie, to mamy całkiem spory wybór, a chodzi nie tylko o żyrandole nowoczesne, które można powiesić w salonie. Do dyspozycji są przecież nowoczesne lampy, które mogą oświetlać schody albo ściany, czy też meble. Wybór jest ogromny.

Kluczowe są parametry źródła światła

Gdy już zdecydujemy się na takie bardziej innowacyjne źródła światła, to oczywiście musimy zwrócić uwagę na moc, więc Waty. W ten sposób oczywiście zawsze postępowali konsumenci, którzy byli przyzwyczajeni do klasycznych rozwiązań oświetleniowych. Jeżeli jednak wybieramy LED-y, to w takich okolicznościach najważniejsza będzie wartość strumienia świetlnego, a jest ona podawana w lumenach (lm) i na niej należy się bardziej skoncentrować aniżeli na mocy. Będzie ona wskazywać ilość światła, które jest emitowane. Rzeczywiście, im więcej lumenów, tym konkretna lampa będzie wytwarzać więcej światła. Warto, więc zwrócić uwagę na te czynniki, gdy wybieramy żyrandole nowoczesne albo klasyczne, czy też nawet nieduże lampy montowane w gabinecie albo w salonie ścianie. Naturalnie nie każdy też będzie specjalistą w tej dziedzinie, a szczególnie to osoby, które są amatorami i pierwszy raz stają przed takimi zadaniami.