Obrazy malowane na płótnie postrzegane są jako prestiżowa technika malarska, przez co w wyjątkowy sposób uzupełniają wnętrze. Możemy wykorzystać gotowe wzory i kupić po prostu taki obraz w sklepie. Drukowane obrazy powstają w technologii druku lateksowego, a więc są trwałe i odporne na zabrudzenia. Możemy również zlecić malowanie obrazów artyście, zwłaszcza jak oferta sklepów nie wpasowuje się w nasze upodobania. Wówczas taki rysunek można wydrukować na płótnie lub może być nałożony ręcznie na płótno i odpowiednio zabezpieczony. Bez względu na wybrany motyw i formę przygotowania, zyskamy imponujący efekt zdobniczy, który przełamie monotonię wnętrza lub doda mu charakteru.
Niech ściana tętni miejskim życiem
Obraz na płótnie przedstawiający miasto lub charakterystyczne dla niego elementy jak most, ulice czy budynki to dość popularna dekoracja stosowana w salonie lub w sypialni. Częstym motywem są popularne na świecie mosty, do których zaliczają się Most Brooklyński, Most Golden Gate i praski Most Karola. Miejskie motywy stosowane są najczęściej w stylach nowoczesnych i minimalistycznych, w których wystrój jest dość prosty, a duży obraz na płótnie jest jedyną dekoracją.
Z kolei obrazy na płótnie przypominające czarno-białe fotografie, na przykład prezentujące Wieżę Eiffla, wiadukty czy charakterystyczne weneckie konstrukcje i ulice, sprawdzą się w stylu retro, romantycznym lub skandynawskim.
Spokój nadmorskich fal
Bez problemu odnajdziemy również krajobrazy wykorzystujące motyw pomostów i kładek nad jeziorami, mol nad morzem, które mają wprowadzić harmonię i spokój do wnętrza – w tym celu najczęściej wprowadza się też elementy flory jak bujną zieleń czy las w tle. Popularnym motywem jest też morze i latające nad nim ptaki.
Palmy i podobne motywy są często stosowane w lokalach użytkowych i komercyjnych typu restauracje czy poczekalnia w przychodniach, ponieważ wprowadzają element orzeźwienia i jednocześnie ukojenia. Motyw zachodzącego słońca emanujący rozkosznymi, ciepłymi żółtymi barwami stosowany jest najczęściej w sypialniach lub pokojach hotelowych.
Abstrakcja nie tylko dla wtajemniczonych
Wybór dobrego abstrakcyjnego obrazu na próbie może przywrócić o zawrót głowy. Wszystko przez to, że ta dziedzina sztuki jest bardzo wymagająca, a i rozumieją ją nieliczni. Jednak świat abstrakcji jest na tyle fascynujący i pobudzający, że warto skupić się nie tylko na przekazie, ale też na formie, ponieważ wtedy zyskamy mocno indywidualną ozdobę.
Abstrakcja sprawdzi się niemal w każdym wnętrzu, nawet na białej ścianie czy surowej cegle. Dlatego też często wykorzystywana jest w przestrzeni publicznej, ponieważ na zasadzie kontrastu doskonale wybija się z krajobrazu, jednocześnie go nie przytłaczając. Ważniejszą kwestią jest wybór motywu. Tutaj mamy do wybory chłodny i geometryczny lub żywy i pełen kolorów abstrakcjonizm. Istotną rolę odgrywa kolor, ponieważ to on ma się komponować z całym wnętrzem i go nie przytłaczać.
Powrót do przeszłości
Na koniec motyw nawiązujący do stylu industrialnego i retro. Chodzi tutaj o wszelkie rekonstrukcje starych fotografii – zarówno widoków miasta, jak i fabryk przemysłowych. Wielkie metropolie niegdyś były mniej zabudowane, przez co ulice były bardziej urokliwe. Fabryki natomiast przypominają o czasach, kiedy urbanizacja i globalizacja właściwie się zaczęła. Stare fotografie w kolorze sepii nadadzą się idealnie do aranżacji retro.
Decydując się na zamówienie malowania obrazu, z powodzeniem można sięgać do wszystkiego, co stare. Sprawdzą się nawet stare mapy, dokumenty kartograficzne, a nawet kopie starej literatury czy rysunków z ksiąg.