Nowoczesne biuro tłumaczeń

W czasie globalizacji, kiedy wiele firm działa nie tylko na rynkach lokalnych, ale również na rynkach europejskich i światowych lub w obsłudze ekspatów komunikowanie oferty oraz tłumaczenia dokumentów na języki obce są niezbędne do zapewnienia ciągłości działania przedsiębiorstwa. Klienci biur tłumaczeń zgłaszają się z różnymi potrzebami. Najczęściej klienci indywidualni zamawiają tłumaczenie dokumentów samochodowych i tłumaczenia przysięgłe, konieczne do sfinalizowania procesów zakupowych, umów itp.

Tłumaczenia dokumentów online – kiedy są możliwe?

Tłumaczenia dokumentów i niewielkich tekstów dla klientów indywidualnych są niewielką częścią biznesu biur tłumaczeń. Nowoczesne biura tłumaczeń zapewniają tanie tłumaczenia klientom indywidualnym nawet tego samego dnia i bez konieczności osobistej wizyty w placówce – kanałami online. Nie w każdym jednak przypadku możliwe jest tłumaczenie dokumentów online, zawsze zanim zdecydujesz się na tą formę zlecenia sprawdź czy organ który wymaga tłumaczenia dokumentów akceptuję taką formę tekstu np. w przypadku tłumaczeń przysięgłych ważna jest dbałość o formę dostarczonego dokumentu, poświadczenie jego autentyczności i opatrzenie go adekwatnymi pieczęciami.

W przypadku tłumaczeń przysięgłych online niezbędne jest umieszczenie pieczęci na każdej stronie dokumentu. Tak przygotowany tekst jest uważany za zgodny z tekstem źródłowym. Ta procedura jest konieczna w przypadku tłumaczenia:

  • dokumentów sądowych;
  • dyplomów, świadectw ukończenia szkół, kursów i poświadczających kwalifikacje;
  • dokumentów niezbędnych do finalizacji procesu wizowego;
  • dokumentacji poświadczających zameldowanie i stan cywilny;
  • dokumentów kupna i sprzedaży np. umów.

Nowoczesne biura tłumaczeń dla wygody klientów wykonują tłumaczenia przysięgłe online, a także świadczą szereg dodatkowych usług np. skład graficzny, tłumaczenia na wiele języków równocześnie lub usługi związane z przesyłką i zabezpieczeniem dokumentacji.

Nowoczesne rozwiązania dla biznesu

Biura tłumaczeń oprócz klientów indywidualnych świadczą również usługi na rzecz biznesu. W tym przypadku dynamiczna, szybka współpraca kanałami online jest niezbędna by praca nad projektami przebiegała zgodnie z oczekiwaniami i była wydajna.

Często klienci biznesowi działający w obszarze marketingu, PR czy mediów społecznościowych oczekują tłumaczenia tekstów w klika godzin, dodatkowo aby zdjąć z siebie część pracy zlecają agencjom skład graficzny przetłumaczonych tekstów. Takie sytuacje mają miejsce w przypadku pracy nad kampaniami reklamowymi i różnymi formatami – landing page’ami, kampaniami banerowymi czy treściami do mediów społecznościowych.

Dodatkowe usługi oraz ekspresowy czas realizacji zamówienia podlegają dodatkowym opłatom, nie wpływa to jednak na zmniejszenie zainteresowania takimi usługami.

Nowoczesna agencja tłumaczeń powinna świadczyć usługi tłumaczenia dokumentów online, dodatkowo można się spodziewać, że będzie miała w ofercie usługi dodatkowe – związane z obróbką i składem tekstu, a także jego korektę. W obecnych czasach, kiedy większość administracji i komunikacji przechodzi do świata online dopasowanie się do realiów realizacji zleceń zdalnie jest niezbędne by być konkurencyjnym na rynku.