Nie ignoruj pierwszych objawów choroby stóp – radzi podolog z Warszawy

Z jakimi chorobami stóp najczęściej spotyka się podolog z gabinetu podologicznego w Warszawie? Coraz więcej osób stara się świadomie dbać o swoje zdrowie. W tej całej pogoni za pięknym i zdrowym ciałem zapominamy o jednym z najważniejszych elementów układu ruchu. O stopach. A przecież są one kluczowym narzędziem przy codziennych aktywnościach, a także przy uprawianiu sportu.

Kto to jest podolog i czy znajdziesz go w Warszawie?

Podologia to dobrze znana i szanowana dziedzina medycyny. Tak jest niestety tylko w krajach Europy zachodniej, gdzie powstała. W Polsce nadal niewiele osób ma świadomość istnienia takiej specjalizacji. Podolodzy z gabinetu Podocenter, zajmują się leczeniem chorób stóp i stawu skokowo goleniowego. Dzięki swojej wąskiej specjalizacji są w stanie pomagać pacjentom skutecznie i profesjonalnie.

Odciski i modzele – typowe dolegliwości skóry stóp

Jednymi z najpopularniejszych dolegliwości skóry stóp są odciski i modzele. Są to tak zwane hiperkeratozy, czyli nadmiernie zrogowaciałe fragmenty skóry. Odciski są spowodowane nadmiernym i punktowym uciskiem na skórę. W takich warunkach naskórek zaczyna się bronić i pomnażać komórki, które tworzą bolesny korzeń. Najczęściej dolegliwość ta jest spowodowana noszeniem nieodpowiedniego obuwia. Modzele to rozległe obszary twardej skóry, które najczęściej nie powodują bólu. Ich przyczyną może być na przykład płaskostopie poprzeczne.

Wrastające paznokcie, częsty widok w gabinecie Podocenter

Wielu pacjentów nie wie do kogo zgłosić się z problemem wrastających paznokci, z którymi zmaga się spora część społeczeństwa. W dobrej wierze udają się oni do chirurga, który proponuje nieskuteczne i bolesne metody leczenia. W gabinecie podologicznym Podocenter stosuje się nieinwazyjne i skuteczne metody leczenia wrastających paznokci, takie jak klamry ortonyksyjne. Dzięki nim podolog może skorygować tor wzrostu zdeformowanej płytki paznokciowej. Zabieg jest bezbolesny, pacjent po założeniu klamry może normalnie funkcjonować.

Dlaczego pielęgnacja stóp jest taka ważna?

Dolegliwości związane ze stopami mogą nie dawać o sobie znaku w początkowych stadiach rozwoju. Im dłużej zwlekamy z leczeniem tym większe jest ryzyko, że ból zacznie przeszkadzać nam w codziennych czynnościach. Regularne wizyty u podologa mogą uchronić nas od nieprzyjemnych konsekwencji wrastania paznokci lub grzybicy stóp. Specjalista także pokaże nam jak dbać o stopy codziennie w domu, dzięki czemu będziemy mieli pewność, że nie zawiodą nas one w żadnej sytuacji.