Na lotnisko własnym samochodem – gdzie zostawić auto?

Kiedy lecimy na wakacje samolotem, chcemy wyjechać na kilka dni za granicę i spontanicznie bukujemy bilety albo planujemy podróż lotniczą w wymiarze biznesowym, musimy w jakiś sposób dostać się na lotnisko wylotowe. Najwygodniej pojechać własnym samochodem, ale później powstaje problem: co zrobić z autem na czas pobytu za granicą? Zostawienie go na ulicy jest ryzykowne. Dlatego lepiej zadbać o parking w sąsiedztwie lotniska.

Parking przy lotnisku

Właściwie przy każdym lotnisku międzynarodowym w Polsce znajdują się parkingi, które pozwalają na bezpieczne pozostawienie auta w przypadku korzystania z usług lotniczych. Taki jest m.in. parking w Gdańsku – Interparking Gdańsk. Port lotniczy dysponuje kilkoma strefami do parkowania. To strefy obok terminalu pasażerskiego, w tym także przy strefie Kiss&Fly.

Im dalej od terminalu, tym taniej można zarezerwować parking. Dzieli się on na strefy P1, P3 – w przypadku krótkoterminowego postoju; P4 i P5 dla postoju długoterminowego i P6 dla najtańszego postoju przy lotnisku w Gdańsku.

Dlaczego warto wybrać parking przy lotnisku?

Dzięki zarezerwowaniu na co najmniej kilka dni przed wyjazdem parkingu przy lotnisku można mieć pewność, że będziemy mieli gdzie postawić samochód. To bezpieczne miejsce dla naszego auta, blisko terminalu pasażerskiego, dlatego tuż po przylocie także nie będziemy musieli czekać na transfer na zewnętrzny parking, znajdujący się w pewnym oddaleniu od portu lotniczego. Podobnie przy przyjeździe na lotnisko, od razu będziemy mogli udać się do terminalu i szybko się odprawić.

Dojazd do lotniska samochodem jest wygodny i sprawia, że sami możemy dostosować sobie termin przyjazdu na miejsce, a nie zdawać się na terminowość autobusów, pociągów czy taksówek. Dla osób niezależnych, które chcą wszędzie dojeżdżać samodzielnie, rezerwacja parkingu przy lotnisku to dogodne rozwiązanie problemu z pozostawieniem auta na czas podróży zagranicznej czy krajowej.

http://www.airport.gdansk.pl/passenger/parking/parking-plan