Jeszcze do niedawna, masaż kojarzył nam się jedynie z jedną z leczniczych metod dochodzenia do sprawności fizycznej po nabytych kontuzjach. Dzisiaj, oferty salonów piękności i klinik medycyny estetycznej jasno wskazują, iż masaże mogą mieć o wiele większy zakres zastosowań. Dzięki zabiegom tego rodzaju możemy się odprężyć, ale także wpływać na stan naszej kondycji skóry – ujędrniać ją, wygładzać, nawilżać. Ogromnym powodzeniem cieszą się również masaże wyszczuplające i modelujące sylwetkę, dzięki którym można szybko zniwelować niedoskonałości, pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej i cieszyć się znowu idealnie napiętą skórą.
Wybór masażu to kwestia indywidualna, w pierwszej kolejności należy odpowiedzieć sobie na pytanie, co dzięki niemu chcemy uzyskać? Pamiętajmy również, że nie każdy może korzystać ze wszystkich dostępnych technik. Chociaż masaże uznawane są za całkowicie bezpieczne i nieinwazyjne to istnieją przeciwwskazania do ich wykonywania u poszczególnych osób.
W tym artykule, chcemy Państwu przedstawić masaże, które cieszą się największą popularnością. Opiszemy ich przebieg, największe zalety oraz ewentualne wady. Wskażemy również, kto nie powinien korzystać z danego rodzaju masażu. Zapraszamy do lektury.
Masaż klasyczny
Masaż klasyczny to jeden z najbardziej popularnych, jego oferta znajduje się praktycznie w każdym gabinecie masażu, klinice medycyny estetycznej czy salonie kosmetycznym. Trwa od 30 do 60 minut i w zależności od przyjętej przez wykonującego techniki, może mieć różne działanie. Masaż klasyczny może odprężać, leczyć dysfunkcje, działać przeciwbólowo, regenerująco a nawet modelująco na sylwetkę ciała.
Masaż tego rodzaju przebiega z wykorzystaniem dobrej jakości oliwki, masażysta realizuje technikę głaskania, rozcierania, uciskania, ugniatania czy wałkowania a wszystko to, z różną siłą nacisku. Co ważne, jego ogromną zaletą jest praktycznie brak jakichkolwiek przeciwwskazań, mogą z niego korzystać tak dzieci jak i osoby dorosłe.
Masaż relaksacyjny
Służy przede wszystkim odprężeniu i wyciszeniu. Nadaje się idealnie w celu rozbicia negatywnego stanu emocjonalnego i wypoczynku w stanie przewlekłego stresu. Trwa od 30 do 60 minut i przebiega poprzez głaskanie i delikatne ugniatanie. Najczęściej wykorzystuje się w ty przypadku olejki eteryczne, masaż przebiega w miłej atmosferze – przy zapalonych świecach, z przygrywającą w tle relaksacyjną muzyką.
Masaż bańką chińską
Stosowany od wieków, początkowo miał zastosowanie jedynie lecznicze a dzisiaj doskonale sprawdza się w celu poprawy niedoskonałości poszczególnych partii ciała. Masaż bańką chińską zalecany jest przede wszystkim kobietom, które borykają się z cellulitem – próżnia, która wytwarzana jest przy wykorzystaniu baniek usprawnia procesy krążenia i pobudza tkankę skórną i mięśniową do regeneracji, tkanka tłuszczowa zostaje zaś rozbijana na cząsteczki i w naturalnym procesie wydalana. Jedynym przeciwwskazaniem do wykonywania tego rodzaju masażu jest cera naczynkowa oraz choroby układu żylnego.
Drenaż limfatyczny
To ręczny masaż wyszczuplający. Energiczne ruchy powodują rozbijanie tkanki tłuszczowej i usprawnianie procesów krążenia limfy. Masaż tego rodzaju jest całkowicie bezpieczny i nie wywołuje jakichkolwiek skutków ubocznych. Można wykonywać go bez obaw nawet kilka razy dziennie.
Artykuł napisany w oparciu o materiały zawarte na stronie salonu kosmetycznego Impress.