Na czym polega „darmowa pomoc prawna”?

Obecnie na terenie całej Polski funkcjonuje tak zwany system darmowej pomocy prawnej. Świadczy go już ponad 1000 punktów darmowej pomocy. Może z niej skorzystać każdy po złożeniu stosownego oświadczenia. Co powinniśmy wiedzieć na ten temat?  

Darmowa pomoc prawna – kiedy można z niej skorzystać?

Wraz z nowym rokiem 2019 ustalono zmiany w warunkach korzystania z nieodpłatnej pomocy prawnej. Zgodnie z nimi może z nich skorzystać każda osoba, która nie ma wystarczających środków, aby zapłacić za poradę w kancelarii. Warunkiem skorzystania z tego typu pomocy jest również złożenie stosownego oświadczenia. Dużym udogodnieniem jest to, że z takiej porady mogą skorzystać także osoby niepełnosprawne, bądź obciążone innymi barierami. System darmowej pomocy prawnej przewiduje też możliwość porozumiewania się za pomocą środków na odległość takich jak telefon, czy Internet. Istnieje nawet możliwość skorzystania z tłumacza migowego.

Adwokat – Kraków miastem, w którym często można skorzystać z usług prawnych

 Kraków to jedno z większych miast Polski. Jednocześnie jest to miasto, które rozwija się w szybkim tempie. Wiele osób decyduje się na zamieszkanie tutaj ze względu na pracę. W związku z tym pojawia się również wzmożone zainteresowanie usługami prawnymi. Najpopularniejszym sposobem ich znalezienia jest wpisanie w wyszukiwarkę frazy: „adwokat kraków„. Osoby z reguły szukają porady z konkretnej dziedziny, ponieważ niejednokrotnie interesują ich usługi tylko dla przedsiębiorców, bądź osób indywidualnych. Dlatego podstawą jest dobry adwokat Kraków, jest miejscem, w którym wciąż powstają nowe kancelarie prawne. Tę realną potrzebę definiuje popyt, ale również intensywny rozwój miasta. Dlatego znalezienie adwokata w Krakowie nie stanowi problemu. Jest to również doskonała alternatywa dla osób zamieszkujących mniejsze miejscowości. W większym mieście jest znacznie łatwiej znaleźć tego typu usługi jak adwokat Kraków, jest tego najlepszym przykładem.