Na co zwrócić uwagę wybierając generator ozonu?

na-co-zwrocic-uwage-wybierajac-generator-ozonu

Jakość powietrza, którym oddychamy, ma niebagatelny wpływ na stan naszego zdrowia, a także ogólne samopoczucie. Od momentu wybuchu pandemii wirusa SARS-CoV-2 wzrosło zainteresowanie zakupem generatorów ozonu, które służą do dezynfekcji powietrza oraz mających z nim styczność powierzchni i przedmiotów. Jak wybrać generator ozonu, który efektywnie usunie szkodliwe drobnoustroje z naszego otoczenia? Na co warto zwrócić uwagę?

eneratory ozonu w teorii i praktyce…

Od dłuższego czasu rośnie zainteresowanie generatorami ozonu, które stosowane są obecnie w przestrzeni publicznej oraz prywatnych domach i mieszkaniach. Pozwalają one na neutralizację unoszących się w powietrzu oraz osiadających na różnych powierzchniach drobnoustrojów, zarodników grzybów pleśniowych, a także redukcję nieprzyjemnych zapachów. Aby generator ozonu stał się bronią przeciwko wirusom, bakteriom, alergenom i nieprzyjemnemu zapachowi, musi cechować się wydajnością, która będzie dobrana do metrażu i kubatury ozonowanych pomieszczeń.

Najważniejsza jest wydajność generatora ozonu

Ozonatory mają wiele zalet, jednak nie wszystkie cechują się wysoką efektywnością działania i wydajnością. Jest ona kluczowa dla skuteczności prowadzonej dezynfekcji, dlatego stanowi jedno z najważniejszych kryteriów wyboru generatora ozonu. Nie mniej ważne jest to, w jaki sposób chcemy korzystać z generatora ozonu. Jeżeli mamy np. problem z zagrzybieniem domu, mieszkania lub piwnicy, doskonałym wyborem będzie ozonator przelotowy, który pozwala ograniczyć wzrost grzybów pleśniowych, redukując ich zarodniki, a także zwalczając uciążliwy zapach. Profesjonalny ozonator przelotowy dostępny jest w ofercie firmy Klimawent.

Wytwornice ozonu różnią się jakością oraz ceną, a także bezpieczeństwem użytkowania. Tanie ozonatory bez certyfikatów nie działają w efektywny sposób, a ich użytkowanie może przynieść więcej szkody niż pożytku. Nowoczesne, profesjonalne generatory ozonu mogą być stosowane w przestrzeni publicznej np. do dezynfekcji biur, sklepów, przychodni, placówek edukacyjnych, a także domów i mieszkań, zapewniając wysoką efektywność działania. Wydajność generatora ozonu jest najważniejszym parametrem, który powinniśmy wziąć pod uwagę podczas zakupu tego urządzenia, bo decyduje o skuteczności przeprowadzanej dezynfekcji.

Jak dobrać ozonator do zastosowania?

Powinniśmy zastanowić się przed zakupem ozonatora, w jaki sposób będziemy z niego korzystać. W celu redukcji nieprzyjemnych zapachów i odświeżania powietrza, bez zastosowania chemicznych środków, sprawdzi się niewielki ozonator, który możemy kupić w każdym sklepie z artykułami gospodarstwa domowego. W celu redukcji drobnoustrojów, skutecznej dezynfekcji zagrzybionych pomieszczeń, a także odkażania klimatyzacji, niezbędny jest zakup wydajnego ozonatora do profesjonalnego zastosowania.