Na co zwrócić uwagę kupując opakowania na burgery?

Burgery zawojowały polskie ulice. W ciągu kilku lat stały się najpopularniejszym jedzeniem na wynos. Różne rodzaje mięsa (wołowe, drobiowe, ryby), mnogość dodatków warzywnych i różnorodność sosów sprawiły, że ludzie chętnie je kupują, kiedy poczują głód poza domem lub po ciężkim dniu nie mają siły na gotowanie. Zapotrzebowanie rynkowe spowodowało, że pojawiła się także wegetariańska wersja burgerów. Lokale oferujące burgery są w każdym mieście i przy głównych drogach. Kluczową rolę w gastronomicznym biznesie odgrywają jednak nie tylko burgery, ale ich sposób podania, czyli opakowania.

Burgery na festynach, imprezach masowych

Wszelkie miejskie festyny, święta ważne dla lokalnej społeczności, cechują się obecnością jedzenia na wynos. Dominują oczywiście burgery i frytki. Standardowe papierowe torebki i koperty na burgery znakomicie sprawdzają się w takich okolicznościach. Zapewniają higieniczne sprzedawanie jedzenia, a ich estetyczny wygląd zachęca do jedzenia. Na plenerowych imprezach jest bardzo dużo ludzi i zainteresowanie jedzeniem na wynos jest większe niż w barze czy fast foodzie. Klienci oczekują sprawnej obsługi, smacznego jedzenia i ładnego opakowania na burgera. Koperta lub torebka z nadrukiem to znakomita forma reklamy sprzedawcy. Badania konsumenckie udowodniły, że na pierwsze wrażenie odnośnie zakupionego jedzenia wpływa nie tylko wygląd posiłku, ale także estetyka opakowania.

Rodzaje opakowań na burgery

Opakowania na burgery przyjmują kilka form: koperty, torebki i pudełka. Pierwsze dwa rodzaje są przeznaczone głównie do sprzedaży burgerów w barach, stoiskach gastronomicznych, food truckach z przeznaczeniem do szybkiego zjedzenia. Do dłuższego transportowania posiłku są przeznaczone opakowania na burgery w formie pudełka.

Pudełka na burgery cechują się doskonałą izolacją termiczną, która sprawia, że danie będzie świeże i zachowa właściwą temperaturę aż do momentu otwarcia przez klienta. Pudełka ułatwiają transport żywności i dają konsumentowi pewność, że żaden składnik nie wypadnie podczas transportu, a sos nie zabrudzi ubrania czy torebki. Pudełko jest szczelne i nie otworzy się samoistnie.

Estetyczny wygląd pudełka

Ciekawy wygląd opakowania na burgery ma duże znaczenie dla klientów. Ludzie lubią, kiedy jedzenie jest estetycznie podane. Sposób serwowania żywności ma wpływ na kubki smakowe – może zachęcić do jedzenia lub przeciwnie, sprawić, że człowiek straci apetyt. Nadruk „smacznego” w kilku językach z pewnością zachęca do spróbowania posiłku i eksponuje zawartość opakowania. Napis ten w połączeniu z apetycznie wyglądającym burgerem to najlepsze zaproszenie do posiłku. Kusi kubki smakowe obietnicą wykwintnego smaku.

Torebki, koperty i pudełka są przeznaczone do wykorzystania w restauracjach serwujących jedzenie na miejscu, jak i w barach, fast foodach, food truckach i stoiskach gastronomicznych podczas imprez plenerowych.

Artykuł powstał we współpracy z hollypowder.pl.