Na co przekazać 1% podatku?

Na co przekazać 1% podatku?

Większość ludzi w kraju rozlicza się z podatku PIT. Zazwyczaj kojarzymy to z przykrym obowiązkiem, jednak można połączyć to z czynieniem dobra i odczarować nieco coroczny proces wysyłania dokumentów i rozliczania się z Urzędem Skarbowym. Każdy zdaje sobie sprawę z tego jak wiele osób jest potrzebujących, a jednocześnie może nie każdy podatnik jest świadomy tego, że może przekazać 1% swojego podatku na szczytny cel. 1% wydaje się być kroplą w morzu potrzeb, jednak w momencie gdyby wszyscy podatnicy wykonali ten jeden pozornie drobny gest, można zmienić czyjś świat na lepszy. Uprawnieni do przekazania swojej cegiełki na rzecz organizacji użytku publicznego są podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych, płatnicy objęci podatkiem liniowym, osoby rozliczające się na zasadzie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, a także osoby posiadające dochód z papierów wartościowych i pochodnych. 

Warto pomagać – przekazanie 1% podatku nic nie kosztuje!

Odpowiadając na pytanie tytułowe, czyli na co przekazać 1% podatku – tutaj możliwości jest wiele, ponieważ masz do dyspozycji dowolną, wybraną przez Ciebie organizację pożytku publicznego. Fundacja Rycerze i Księżniczki również jest jedną z możliwości i serdecznie zachęcamy do kierowania tej procentowej cegiełki w naszym kierunku. Celem tej Fundacji jest niesienie pomocy osobom zmagającym się z poważnymi i trudno uleczalnymi chorobami, często też oczekującymi na bardzo kosztowne operacje. Niestety nie mają możliwości wykonać ich na własną rękę, ponieważ nie posiadają na to wystarczających środków – stąd tak mnóstwo akcji medialnych z prośbami o pomoc. Ci ludzie każdego dnia dzielnie stawiają czoła trudnościom życiowym, a każdy z nas ma nadzieję na lepsze jutro dla podopiecznych. Twoja cegiełka może realnie przyczynić się do polepszenia czyjegoś życia, bądź uratowania go! Empatia jest umiejętnością nieocenioną i wierzymy, że również masz jej w sobie nieograniczone pokłady! 

Każdy z nas chce mieć poczucie, że jego życie ma sens. Często jednak zapominamy, że pomaganie innym może być równie ważne. Przekazanie 1% podatku dochodowego na rzecz organizacji pozarządowych może być idealnym sposobem na działanie, bez wydawania choćby złotówki.

Dodaj cegiełkę dobra od siebie

Przekazanie 1% podatkuTo forma darowizny, która pozwala nam na przekazanie 1% naszego podatku dochodowego do wybranej przez naszą organizacji pozarządowej. To bardzo proste. Wystarczy, że wypełnimy odpowiedni formularz w naszDodatkowo przekazanie 1% podatku nie jest czynnością skomplikowaną – wystarczy w rocznej deklaracji podatkowej wskazać numer KRS wybranej organizacji, oraz przekazywaną kwotę (nie może przekroczyć 1 procent podatku). Ponadto, nie kosztuje Cię to nic więcej – podatek i tak jest do rozliczenia, a dobrze jest od początku wiedzieć, gdzie znajdzie się chociaż drobna jego część. Nadaje to mocy sprawczej i czyni Cię superbohaterem w oczach uratowanych istot.

Rycerze i Księżniczki to fundacja, która pomaga dzieciom z różnymi chorobami, w tym z ciężkimi i nieuleczalnymi schorzeniami. Organizacja wspiera dzieci poprzez leczenie, rehabilitację, opiekę wychowawczą i wsparcie psychologiczne. Dzięki fundacji dzieci mają szansę na lepsze życie i zdrowie.

Aby pomóc chorym dzieciom i ich rodzinom, możesz przekazać darowiznę na rzecz Rycerzy i Księżniczek. Możesz również wziąć udział w wydarzeniach, które organizuje fundacja, lub po prostu pomóc w promowaniu jej działań. Twoja pomoc pomoże dzieciom i ich rodzinom w walce z chorobą i pozwoli im żyć lepiej. Po więcej informacji zapraszamy na stronę: https://rik.pl/1procent/