Minimum ekspozycji na słońce z przyspieszaczem opalania

Niełatwo uzyskać i zachowywać brązowy odcień skóry, zwłaszcza że nie wszystkie metody opalania są zdrowe. Warto więc sięgać po przyspieszacz opalania, który skróci czas ekspozycji na słońce i pozwoli cieszyć się pięknym odcieniem na dłużej. Jak wybrać odpowiedni kosmetyk do opalania i czy są one zdrowe?

Czy przyspieszacz opalania jest zdrowy dla skóry?

Wiele kobiet marzy o pięknej opaleniźnie, która mogłaby utrzymać się przez cały rok. Wiadomo jednak, że częste kąpiele słoneczne ani w solarium, ani na plaży nie są zdrowe dla skóry, dlatego często sięgamy po przyspieszacz opalania, który pozwala na szybsze uzyskanie oczekiwanego koloru skóry i dłuższe utrzymywanie się opalenizny.

Dobry przyspieszacz opalania sprawia, że efekt brązowej skóry pojawia się szybciej, a zatem skraca czas przebywania w solarium czy wylegiwania się w pełnym słońcu, co ma dobroczynne korzyści dla skóry i organizmu. Zasadniczo możemy wybierać między dwoma rodzajami przyspieszaczy opalania: standardowymi, działającymi w głębszych warstwach skóry, i produktami wzbogaconymi i bronzer, które dodatkowo podkreślają piękny efekt opalania. Warto skusić się zwłaszcza na przyspieszacz opalania przeznaczony do konkretnych partii ciała: na przykład na nogi czy twarz.

Opalanie się w solarium czy długotrwała ekspozycja na słońce nie jest zdrowa i powoduje fotostarzenie, dlatego warto sięgać po produkty, dzięki którym opalenizna pojawi się szybciej. Do nich należą właśnie przyspieszacze opalania i samoopalacze. Te ostatnie nie dają co prawda natychmiastowych efektów (na ich pojawienie trzeba zwykle poczekać kilka dni), ale pozwalają na uzyskanie pożądanego odcienia skóry bez narażanie się na szkodliwe skutki działania promieni UV.