Metalowy domek do ogrodu – wady i zalety

domek metalowy

Kto posiada dom i ogród przy domu, ten i tak zwykle potrzebuje pomieszczenia gospodarczego na przetrzymywanie pewnych narzędzi i maszyn – jak choćby kosiarka. Jeśli działka znajduje się wśród innych ogródków działkowych, gdzieś dalej od domu, konieczność posiadania pomieszczenia do przechowywania rzeczy staje się jeszcze większa. Domki ogrodowe mogą być rozmaite – na rynku jest dostępnych wiele ich rodzajów. Czym charakteryzują się domki metalowe? Czy warto je wybrać?

Różne potrzeby, różne projekty

Każdy posiadacz własnej działki potrzebuje własnego pomieszczenia na narzędzia i maszyny, potrzebne do jej utrzymania w dobrym stanie. Pomieszczenie gospodarcze w oddzielnym budynku jest coraz częściej wznoszone również przez posiadaczy domu z ogródkiem, by wszystkie rzeczy mogły zostać od siebie wygodnie oddzielone. Jedno jest pewne – bez podobnego pomieszczenia ciężko się obejść.

W zależności jednak od wielkości działki, ułożenia terenu czy po prostu wolnego miejsca, domki działkowe mogą mieć różną wielkość i wymiary. Mogą być proste, bądź nieco bogatsze – na przykład z zadaszeniem na grilla lub altaną. Mogą również mieć piętro – gdzie włożymy niektóre narzędzia, by na dole mieć miejsce na krzesła. W zależności od potrzeb, można je również budować z różnych materiałów – wiadomo, że te z cegły są najsolidniejsze, ale ostatnio pojawił się inny trend, czyli domki z blachy.

Blaszane domki – czy warto?

Domki z blachy mają wiele zalet – przede wszystkim ich budowa jest szybka, ponieważ montaż wymaga jedynie specjalnie przygotowanego podłoża, a resztę może wykonać ekipa specjalistów, łącząc ze sobą poszczególne części. Można zamówić również gotowy domek z blachy, który jedynie przytwierdzamy do podłoża – na miejsce firma produkująca dowozi go zaś w całości. Jednym z przedsiębiorstw, które świadczą takie usługi jest CGT – domek ogrodowy wykonywany jest przez nich ze stali i malowany na dowolny kolor z bogatej palety barw. Można nawet zdecydować się na imitację drewna – kolor ZŁOTY DĄB i CIEMNY ORZECH.

Domki są odporne na oddziaływanie czynników zewnętrznych – jak promieniowanie UV czy deszcz. Są solidne i wytrzymałe – przetrwają wiele lat. Łatwość montażu przekłada się też na późniejszą prostotę ewentualnego demontażu. Z pewnością jest to zatem wybór tani, a trafiony. Blaszaki CGT mogą mieć różnego typu wejścia, a nawet okna – wszystko zależy od klienta. Wady? Brak odporności na wpływ temperatury – latem blacha się nagrzewa, a zimą wewnątrz jest raczej chłodno. Można sobie jednak z tym radzić na wiele sposobów – a zalet jest więcej niż wad.