Lustro z podświetleniem w łazience – zalety, które docenią domownicy

Lustro z łazience pozwala na komfortowe wykonywanie czynności pielęgnacyjnych. Wnętrzu dodaje zaś charakteru, a nawet walorów dekoracyjnych. W małej łazience jest w stanie nadać wrażenia przestronności, ale i może poprawić proporcje tej, która jest dość niewymiarowa.

Wśród propozycji luster do łazienek znajdujemy modele z podświetleniem. Dlaczego warto postawić na taki produkt?

Lustro z LED-owym podświetleniem – wysoka użyteczność

Klasyczne lustro bez podświetlenia wymaga zastosowania dodatkowego oświetlenia. Lampy instalujemy zatem na wszystkich krawędziach lustra, jedynie nad górną krawędzią lub symetrycznie po obu bokach zwierciadła. Dobrze dobrane oświetlenie sprawia, że dokładnie wszystko widzimy, jednocześnie – chociażby podczas tworzenia makijażu – nie musimy się martwić o przekłamanie kolorów czy kształtów, co skutkowałoby powstaniem tzw. efektu maski.

Nie da się ukryć, że wybór lampy, które spełnią wszystkie te wymagania, nie należy do łatwych zadań, co więcej, łatwo o popełnienie błędu i nieumiejętne dobranie produktów oświetleniowych. Rozwiązaniem staje się wybór lustra z podświetleniem, np. z oferty https://led-lustra.pl/.

Wbudowane podświetlenie pozwala zrezygnować z dodatkowych lamp instalowanych wokół lustra. Zwierciadło w tej wersji jest wysoce użyteczne, ale i bezpieczne podczas codziennego użytkowania. Nie ma bowiem ryzyka oparzenia się nagrzanymi lampami. Z tyłu lustra zostają bowiem wbudowane LED-owe źródła światła, które nagrzewają się w minimalnym stopniu.

Oszczędność miejsca w małych i niewymiarowych łazienkach

W łazienkach, które są bardzo ograniczone metrażem, ale i niewymiarowe, każdy centymetr przestrzeni jest na wagę złota. Rezygnujemy ze wszystkiego, co nie jest niezbędne, ale i nie chcemy tracić charakteru czy walorów dekoracyjnych tego miejsca. W końcu łazienka jest również pomieszczeniem służącym relaksowi.

Możemy wiele zyskać, stawiając właśnie na lustro z wbudowanym podświetleniem. Wykluczenie konieczności instalowania dodatkowych lamp wokół zwierciadła sprawia, że odzyskujemy miejsce na ścianach. Możemy je pozostawić wolne i tym samym zyskać na wrażeniu uporządkowanej i przestronniejszej łazienki, lub wykorzystać je na dodatkową półkę czy małą szafeczkę do przechowywania. Więcej inspiracji w tym temacie znajdziemy na stronie http://www.budowlanyblog.com.pl/.

Efekt dekoracyjny, ale bez kupowania niepraktycznych ozdób

I wreszcie to, co przemawia do nas równie mocno – efekt dekoracyjny. Nie potrzebujemy zbędnych i niepraktycznych ozdób, aby stworzyć charakterystyczną łazienkę o określonym stylu. Lustro z podświetleniem samo w sobie stanowi dekorację. Możliwe jest wybranie zwierciadła ze światłem o określonym kolorze – w ten sposób akcentujemy nie tylko strefę umywalkową, ale i ciekawy kształt lustra, jego styl czy zastosowane obramowanie.

Lustro z podświetleniem jest w stanie udekorować łazienkę, podkreślić wybraną aranżację tego pomieszczenia, a do tego zapewnia funkcjonalność, której potrzebujemy. Zrezygnujmy zatem ze zwykłego zwierciadła na rzecz wersji podświetlanej. Szybko odczujemy różnicę i zakochamy się w tym rozwiązaniu!