Leczenie POCHP – dlaczego warto zainwestować w przenośny koncentrator tlenu

Przewlekła obturacyjna choroba płuc (POCHP) jest niezwykle uciążliwa, a jej objawi są obecne zarówno w dzień, jak i w nocy. A wszystko to ze względu na stan zapalny i zmniejszony dostęp tlenu do organizmu, dlatego tlenoterapia może być odpowiednim rozwiązaniem.

Niestety nie wszyscy chorzy mogą leczyć się w ten sposób. Jedynie osoby po specjalistycznych badaniach i z bezpośrednim wskazaniem od lekarza mogą poddawać się tlenoterapii. Najważniejszym badaniem jest gazometria określająca poziom gazów znajdujących się we krwi.

Urządzeniem umożliwiającym takie leczenie jest przenośny koncentrator tlenu. Dostarcza on odpowiednio wzbogacone powietrze do organizmu chorego niwelując nieprzyjemne powikłania wynikające z POCHP. Dzięki niemu nie tylko ograniczamy wizyty w szpitalu do niezbędnego minimum, lecz przede wszystkim dobrze zadbamy o swoje zdrowie.

Przenośny koncentrator tlenu jest doskonałym rozwiązaniem dla ludzi chorujących na POCHP, którzy chcą prowadzić normalny tryb życia, pomimo choroby. Korzystanie w domu z przenośnego koncentratora tlenu wiąże się z utrzymaniem pewnych środków ostrożności (np. całkowity zakaz palenia tytoniu w pomieszczeniu, w którym znajduje się koncentrator) i bezwzględnym przestrzeganiem zaleceń lekarza. Oczywiście leczenie generuje pewne koszty, jednak z pomocą przychodzi wiele firm farmaceutycznych. Przenośny koncentrator tlenu to dosyć drogie urządzenie, dlatego firmy farmaceutyczne oferują jego wypożyczenie. Dzięki temu koszty leczenia nie powinny przekraczać 200 zł.