Leasing zamiast kredytu

Szukając wygodnej formy sfinansowania zakupu samochodu warto rozważyć leasing. Z tego rodzaju umowy handlowej mogą skorzystać zarówno firmy, jak również osoby fizyczne. Leasing daje możliwość korzystania z pojazdu bez konieczności opłacenia wszystkich kosztów związanych z jego zakupem. Nie potrzebna Ci więc duża gotówka, by móc poruszać się wymarzonym pojazdem.

Biorąc samochód w leasing trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, że nie stajemy się jego właścicielem. Użytkujemy pojazd, ale należy on do leasingodawcy. W trakcie trwania umowy ponosimy comiesięczne koszty związane z jego użytkowaniem. Natomiast po zakończeniu leasingu, możemy wykupić auto w niskiej cenie albo z niego zrezygnować.

Dlaczego warto wybrać leasing zamiast kredytu? Odpowiedź jest bardzo prosta! Leasing dostaniesz dużo szybciej. Wystarczy przedstawić dokumenty potwierdzające posiadanie firmy. W przypadku kredytu, bank musi sprawdzić wnioskodawcę pod kątem zdolności kredytowej, a to zdecydowanie wydłuża czas oczekiwania. Dodatkowo, przedsiębiorca jest zobowiązany do przedstawienia szeregu dokumentów wymaganych przez bank. Przewagą leasingu nad kredytem jest również jego niższe oprocentowanie. Ma to związek z tym, że podczas trwania umowy właścicielem pojazdu jest firma leasingowa.

Decydując się na leasing trzeba wybrać jeden z jego rodzajów: operacyjny lub finansowy. Wybór leasingu operacyjnego to przede wszystkim niższe nakłady finansowe na początku. Podatek VAT odlicza się bowiem od rat leasingowych. W przypadku leasingu finansowego przy pierwszej racie przedsiębiorca jest zobowiązany do zapłacenia z góry pełnej kwoty podatku VAT.

Co warte podkreślenia leasing nie dotyczy jedynie nowych samochodów. Można również zdecydować się na leasing używanego auta. Leasing na używane auto jest tańszy, niż ten związany z nowym pojazdem. Ma to związek z jego niższą wartością. Trzeba jednak liczyć się kosztami dodatkowymi, takimi jak na przykład: wyższe ubezpieczenie czy koszty płatnych przeglądów, których przy samochodzie używanym nie pokrywa gwarancja.

Jeżeli jesteście zainteresowanie leasingiem warto skontaktować się z firmą CLS, która będzie bardzo pomocna przy wyborze najbardziej korzystnej oferty. Swoje doradztwo kieruje do firm oraz osób fizycznych. Dzięki współpracy z największymi bankami pomoże wynegocjować najlepsze warunki finansowe dla Ciebie i Twojej firmy.