Którą metodę ocieplenia budynku wybrać?

jak ocieplić poddasze

Gdy mowa o ocieplaniu budynku, z pewnością wybór odpowiedniej metody jest dość istotny. Chodzi tutaj przede wszystkim o uzyskanie jak najlepszego efektu, czyli odpowiedniej izolacji cieplnej, ale także o czas potrzebny do wykonania tego typu prac jak również o związane z tym koszty.

Podczas rozpatrywania różnorodnych metod do wykonywania ocieplenia, na pewno warto wziąć pod uwagę ocieplanie budynku pianką PUR. Metoda nie tylko daje możliwość szybkiego wykonania prac, ale przede wszystkim jest niezwykle efektywna, zapewniając trwałą i odpowiedniej jakości izolację na długie lata.

Pianka PUR w porównaniu do wełny nie wymaga stosowania dodatkowych mocowań w celu jej podtrzymania. Nanoszona na powierzchnię metodą natryskową bez problemu utrzyma się na każdej. Poza tym nie występuje tutaj problem związany z ociepleniem trudno dostępnych miejsc, pęczniejąca prawie stukrotnie pianka dokładnie bowiem wypełnia wszystkie szczeliny, które w przypadku ocieplania wełną bardzo trudno jest pokryć. Nie bez znaczenia na pewno pozostaje także waga – pianka jest bowiem znacznie lżejsza niż wełna, dzięki czemu nie obciąża konstrukcji budynku. Ocieplanie pianką poddasza jest znacznie szybsze niż przy zastosowaniu wełny, wydajność wzrasta niemal pięciokrotnie. Dzięki temu więc czas, jaki jest potrzebny na wykonanie takiego właśnie ocieplenia znacznie się skraca.
Dodatkowym atutem na pewno jest to, iż pianka zabezpiecza podłoże, na które zostanie naniesiona. W przypadku drewnianego podłoża, zabezpiecza je przed grzybami i pleśnią, a metalowe konstrukcje przed wpływem czynników, które przyczyniają się do ich korozji. Zabezpiecza także dom, ponieważ pianka jest materiałem, który się nie pali. Zwęgleniu ulega jedynie zewnętrzna jej powłoka, zaś wewnątrz pozostaje nietknięta. Nie zmienia także pod wpływem ognia swoich właściwości.
Pianka, w przeciwieństwie do wełny jest materiałem, który się nie starzeje. To sprawia, że wykonane z niej ocieplenie tak samo dobrze chroni dzień po jego wykonaniu jak też po kilku czy kilkunastu latach. Nie wydziela żadnego zapachu ani też jakichkolwiek oparów czy pyłów, dzięki czemu jest o wiele bezpieczniejsza dla zdrowia. Co ciekawsze pianka posiada także atesty stwierdzające, iż może mieć kontakt z żywnością.