Korzystnie czy szybko – jak najlepiej sprzedać auto?

Sprzedaż dotychczas używanego auta dla wielu osób może być sporym wyzwaniem. Bez doświadczenia w takich transakcjach łatwo można popełnić błędy, które zaważą na wysokości kwoty otrzymanej za pojazd. Warto zatem poznać popularne metody sprzedaży używanych samochodów i zdecydować się na tą najbardziej odpowiadającą potrzebom. Przedstawiamy skuteczny sposób na to, by korzystnie sprzedać samochód.

Określenie własnych potrzeb

Nasze aktualne potrzeby są ważne przy sprzedaży auta, gdyż mają największy wpływ na wysokość sumy, jaka ostatecznie trafi do portfela. Trudna życiowa sytuacja lub chęć jak najszybszego posiadania gotówki sprawia, że wiele osób decyduje się na kontakt z pobliskim skupem aut. Uzyskana w ten sposób kwota nie będzie wysoka, jednak gotówka lub przelew zasilą domowy budżet nawet w ciągu kilku dni. Gdy z kolei nie mamy potrzeby szybkiego zdobycia pieniędzy, ale brakuje nam doświadczenia i czasu na to, by samodzielnie zajmować się przygotowaniem auta do sprzedaży i spotkaniami z potencjalnymi nabywcami, z pomocą przychodzi komis samochodowy. Jednak dla tych, którzy chcą osiągnąć możliwie jak najlepszą cenę, sprzedaż na własną rękę będzie najlepszym rozwiązaniem.

Przed wystawieniem ogłoszenia o sprzedaży auta

Potrzeba sprzedaży auta po możliwie najwyższej cenie jest zrozumiała, warto jednak mieć na uwadze czynności, które są związane z wyborem takiej opcji. Nie są to działania wymagające wyjątkowych umiejętności, niemniej jednak trzeba im poświęcić nieco uwagi i własnego czasu.
W ostatecznym rozrachunku przyniesie to na pewno uzyskanie zakładanej kwoty za sprzedaż samochodu. Przygotowanie samego pojazdu do sprzedaży to zaledwie początek działań, które prowadzą do korzystnej sprzedaży. Kiedy auto jest przygotowane, wówczas należy zadbać o dotarcie do potencjalnych klientów. Najłatwiej zrobić to poprzez ogłoszenie zamieszczone w internecie.

Samodzielna sprzedaż auta na portalu ogłoszeniowym

Samodzielna sprzedaż wymaga poświęcenia czasu, niemniej jednak korzyści finansowe powinny zrekompensować czas spędzony na przygotowaniu auta dla klientów. Przy użyciu odpowiednich technik promocji i dobremu zaplanowaniu sprzedaży, przedsięwzięcie z pewnością zakończy się powodzeniem. Jak zatem wykorzystać możliwości, jakie dają portale ogłoszeniowe osobom chcącym korzystnie sprzedać swój samochód?

Gdzie najlepiej ogłaszać sprzedawany samochód?

Kiedy mamy do sprzedaży używany pojazd, portale ogłoszeniowe z branży motoryzacyjnej to pierwsze skojarzenie. Jest to jednak rozwiązanie mocno ograniczające i zawężające możliwości. Z kolei lokalne serwisy ogłoszeniowe najczęściej nie posiadają odpowiednich kategorii, żeby trafić do właściwej grupy docelowych klientów. Niewątpliwie najbardziej korzystne będzie wykorzystanie możliwości portalu z ogłoszeniami Pokato.pl. Serwis ten łączy w sobie możliwości portali motoryzacyjnych i lokalnych serwisów ogłoszeniowych. Łączy prostotę obsługi z nowoczesnym wyglądem i funkcjonalnościami.

Ogłoszenie skrojone na miarę

Jakie elementy są ważne przy umieszczaniu ogłoszenia w serwisie ogłoszeniowym? Zamieszczenie informacji dotyczących przebiegu, roczniku czy wersji silnika to dziś stanowczo zbyt mało. Każda dodatkowa informacja na temat samochodu zwiększa szansę na dotarcie do osób potencjalnie zainteresowanych zakupem naszego samochodu. Im większy poziom szczegółowości informacji na temat pojazdu, tym większa szansa na finalizację sprzedaży.

Jak napisać dobre ogłoszenie o sprzedaży auta?

Przyciągające wzrok ogłoszenie w sekcji ogłoszenia samochody osobowe, umieszczone w odpowiednim serwisie ogłoszeniowym, pomaga w znalezieniu nabywcy. Warto jednak wyróżnić się w jakiś dodatkowy sposób. Do tego celu warto wykorzystać metodę sprawdzoną przez ludzi pracujących w marketingu. Otóż opis pojazdu musi budzić w odbiorcy emocje, co można osiągnąć za pomocą opisu korzyści wynikających z jeżdżenia oferowanym modelem auta. Dobra prezentacja samochodu na sprzedaż jest więc formą reklamy. Rezultatem będzie szybka sprzedaż naszego auta w korzystnej cenie.