Komu przyda się nakładka na sedes?

Mobilność po urazach lub operacjach to bardzo duży problem i będzie dotyczyć nie tylko i wyłącznie osób starszych. Wada postawy lub długie przebywanie w pozycji siedzącej, czy też groźny wypadek, mogą nam uniemożliwić czynności fizjologiczne. Dlatego sprawdzi się nakładka na sedes po operacji biodra.

Kiedy stosujemy nakładki na sedes?

Przebyte choroby kości lub aktualne, czy też groźne wypadki mogą znacznie upośledzić proste naturalne czynności. Dlatego właśnie została zaprojektowana nakładka na sedes po operacji biodra, która może znacznie usprawnić nasze codzienne funkcjonowanie. To szybsze i sprawniejsze skorzystanie z toalety, a dzięki temu również większy komfort psychiczny pacjenta przebywającego w sanatorium albo w szpitalu lub we własnym domu. Zwróćmy uwagę na to, że osoby, które w swoim życiu spotkały się akurat z taką dysfunkcją, będą zwracały uwagę na najmniejszy szczegół swojego otoczenia. Codzienna egzystencja może być rzeczywiście kłopotliwa nawet wtedy, gdy napotykamy jakieś drobne przeszkody. Chodzi, więc także o znacznie lepiej dopracowaną logistykę w miejscach, gdzie będziemy korzystać z codziennej toalety. Załatwienie potrzeb fizjologicznych powinno być maksymalnie komfortowy tak, aby i chore kości nie były narażone na obciążenia. Nie jest oczywiście tajemnicą, że takie deski na sedes bardzo są cenione przez opiekunów i członków rodziny, którzy muszą się opiekować w tych trudnych chwilach pacjentami. Dzięki takim artykułom medycznym każda wyprawa do toalety lub do łazienki stanie się po prostu mniej kłopotliwa.

Dlaczego podwyższenie deski sedesowej jest ważne?

Osoby niezbyt zorientowane w tej tematyce początkowo mogą nie rozumieć, dlaczego takie stosunkowo nieduże podwyższenie deski sedesowej ma aż tak duże znaczenie. Jest to jednak tylko pozornie nieistotna różnica. Osoby, które cierpią z powodu różnych dolegliwości, ponieważ przeszły operację albo ucierpiały na skutek jakiejś kontuzji, będą inaczej odczuwać poprzez zmysły elementy otoczenia. Tylko osoby chore doskonale wiedzą, jak ważne jest wówczas płynne poruszanie się i właśnie siadanie, a także wstawanie. Podczas przebiegu bardzo poważnych chorób nawet drobny gest może kosztować pacjenta ogromny wysiłek. Nawet mały ruch może spowodować duże pocenie się chorej osoby, przyspieszone tętno i skok ciśnienia. Dlatego w rekonwalescencji tak ważne jest ułatwienie sobie życia. Po to właśnie została wymyślona i udostępniona w sklepach nakładka na sedes po operacji biodra. Jeżeli przecież trochę dokładniej przyjrzymy się klasycznym muszlom wc, to zauważymy, że są one bardzo niskie. Dlatego właśnie wykorzystanie z dodatkowego siedziska może szybko i bezproblemowo podnieść wysokość toalety. Korzystanie z niej będzie, więc w przypadku osoby chorej znacznie łatwiejsze i bezproblemowe.

Jak dopasować nakładkę na sedes

Bardzo ważną kwestią przed zakupem takiego produktu medycznego będzie oczywiście dopasowanie do indywidualnych potrzeb. Zwróćmy uwagę na to, że zbyt nisko znajdująca się muszla klozetowa może skutkować tym, że siadanie i wstawanie będzie bardzo uciążliwe. Mało tego, niedokładnie dopasowana nakładka na sedes po operacji biodra, może skutkować również znacznie częstszym występowaniem bólu. Może to dotyczyć nie tylko biodra, ale również kolan i kręgosłupa. Warto tu pamiętać o tym, że po tak trudnych operacjach obciążone będą nie tylko miejsca, które były operowane. Wówczas przecież inne stawy i inne kości, a także mięśnie będą przejmowały środek ciężkości. W ten sposób mogą się pojawiać bóle w innych częściach ciała. Niedokładne dopasowanie wysokości może również zwiększać ryzyko upadku. Dlatego właśnie wstawanie z deski sedesowej, która została podwyższona, będzie gwarantować łatwiejsze poruszanie się i szybszy powrót do zdrowia. Warto też zwrócić uwagę na to, aby deska była:

  • zwarta
  • trwała
  • solidna

Najlepiej, jeśli będzie posiadać wszystkie certyfikaty medyczne.