Komu może pomóc psycholog?

komu może pomóc psycholog

W związku z tym, że w naszym życiu często pojawia się sporo problemów oraz trosk, niektóre osoby zaczynają chorować na depresję. U wielu osób pojawiają się inne zaburzenia emocjonalne. Mogą one silnie wpływać na nasze życie codzienne, często mogą też być niebezpieczne. Dlatego ważne jest, by korzystać z profesjonalnej pomocy. A taką pomoc oferuje każdy gabinet psychologiczny.

Psycholog jest w stanie pomóc nam w różnych okolicznościach. Zaburzenia emocjonalne mają bowiem wiele przyczyn. Bardzo często z pomocy psychologa korzystają te osoby, które mają za sobą jakieś wyjątkowo trudne przeżycie. Często chodzi o śmierć bliskiej osoby – dziecka, małżonka czy rodzica. Szczególnie, gdy nastąpiło to niespodziewanie. Ciężko jest się z takim wydarzeniem pogodzić. Pomoc potrzebna jest też osobom, które mają trudności rodzinne. Rozpad małżeństwa i rozwód wpływają nie tylko na osoby dorosłe, ale również dzieci. Na naszą kondycję psychiczną negatywnie wpływają również problemy finansowe. Kiedy czujemy się nimi przytłoczeni lub nie widzimy wyjścia z jakiejś sytuacji również możemy udać się do psychologa. Jeżeli nasze samopoczucie mocno się pogarsza, istnieje prawdopodobieństwo popadnięcia w depresję oraz różnego rodzaju nerwice, które mogą być bardzo trudne do wyleczenia. Dlatego jeżeli borykamy się z problemami, z którymi sami nie jesteśmy sobie w stanie poradzić, dobrze jest nie odkładać na później decyzji o podjęciu psychoterapii. Takiego wsparcia mogą potrzebować też osoby, którym doskwierają jakieś lęki lub fobie.

Psycholog może również pomóc pacjentowi rzucić poważny nałóg. Popularne stały się także terapie małżeńskie. Pojawiają się one w ofercie wielu gabinetów. To dobre wyjście dla tych par, które mają poważne problemy, ale chcą ratować swój związek. Pomoc psychologa przydaje się zatem w wielu sytuacjach. Jest to pomoc, która nie wymaga podjęcia leczenia farmakologicznego, dlatego jest w pełni bezpieczna i mało inwazyjna. W cięższych przypadkach psychoterapia może okazać się niewystarczająca. Wtedy pozostaje nam udać się do psychiatry.