
Upgrade serwera ma na celu usprawnienie działania tego sprzętu. Zamiast kupować nowy serwer, wystarczy zmodyfikować parametry techniczne posiadanego urządzenia, by móc dalej efektywnie z niego korzystać. Kiedy należy przeprowadzić upgrade serwera? W jakim celu wykonuje się upgrade serwera? O tym przeczytasz w poniższym artykule.
Kiedy potrzebny jest upgrade serwera?
Upgrade serwera przeprowadza się w kilku sytuacjach. Po pierwsze, upgrade serwera konieczny jest w przypadku zaobserwowania spowolnień w działaniu sieci. Poprawa funkcjonowania tego urządzenia zakłada dostosowanie go do wymagań użytkownika. Na podstawie statystyk określane są przyczyny problemu. Jak wyjaśnia specjalista z firmy UltraUpgrade sprzedającej podzespoły serwerowe: najczęstszymi problemami są zbyt duże zużycie pasma, CPU lub pamięci. Istotne jest także nadmierne obciążenie dysków.
Po drugie, upgrade serwera przydaje się w przypadku planowanego zintensyfikowania wykorzystania sieci. Takie zapobiegawcze postępowanie ma na celu przystosowanie serwera do nowych sytuacji, takich jak na przykład przebudowa strony internetowej, nowa kampania reklamowa generująca zwiększony ruch na serwerze i tym podobne.
W jakim celu przeprowadza się upgrade serwera?
Podczas rozbudowy serwera dobierane są odpowiednie podzespoły serwerowe, charakteryzujące się większą wydajnością lub pojemnością niż te używane poprzednio. Upgrade serwera ma bowiem na celu uzyskanie urządzenia o lepszych parametrach, spełniającego aktualne wymagania użytkowników i gwarantującego bezpieczeństwo sieci. Dlatego właśnie podczas tego procesu stosowane są takie podzespoły jak kości pamięci RAM, procesory kompatybilne z urządzeniem oraz nowe dyski serwerowe.
Decydując się na upgrade serwera, warto powierzyć to zadanie w ręce fachowców. Nie tylko dobiorą oni podzespoły kompatybilne z urządzeniem, ale także dostosują ustawienia do przeprowadzonych modyfikacji. Dzięki temu praca serwera będzie przebiegać bezawaryjnie, szybko i efektywnie.