Kaszel suchy czy mokry? Skuteczny syrop o podwójnym działaniu

syrop na kaszel suchy i mokry

Czasem trudno jest ocenić, czy doskwierający kaszel jest suchy czy mokry. W takich sytuacjach najlepiej sięgnąć po syrop na oba rodzaje kaszlu. Przyniesie ulgę w kaszlu suchym i pomoże usunąć wydzielinę w kaszlu mokrym. Zobacz, jak wybrać syrop na kaszel suchy i mokry.

Jak wybrać syrop na kaszel suchy i mokry?

Dokuczliwy kaszel pojawia się zwykle w przypadku infekcji wirusowych, takich jak przeziębienie czy grypa, ale także w wyniku alergii, astmy, dymu papierosowego lub zanieczyszczenia dróg oddechowych. Często jednak trudno ocenić, z jakiego rodzaju kaszlem mamy do czynienia, dlatego bezpiecznie jest sięgnąć po syrop na kaszel suchy i mokry.

Wybierając syrop na kaszel suchy i mokry nie warto sugerować się reklamą ani smakiem. Dobry syrop powinien przynosić ulgę od razu po zażyciu i zawierać składniki, których działanie będzie pomagało w obu rodzajach kaszlu, a nie wykluczało się nawzajem. Takim składnikiem jest na przykład wyciąg z liści bluszczu lub fenspiryd. Oba składniki będą skuteczne zarówno na początku infekcji, kiedy pojawia się męczący, suchy kaszel, jak i na etapie wykrztuszania wydzieliny zalegającej w płucach, czyli w fazie kaszlu mokrego.

Syrop jest najczęściej polecaną formą leku na kaszel. Trzeba jednak uważać i dokładnie przestrzegać zaleceń dotyczących dawkowania, ponieważ syrop (choć słodki i smaczny) jest produktem medycznym i nie należy go przedawkowywać. Syrop na kaszel suchy i mokry łagodzi takie objawy jak nocne ataki kaszlu, dyskomfort w drogach oddechowych, ból klatki piersiowej czy suchość w gardle.