
Kalendarz książkowy – co to?
Dostępne są one w formie przypominającej książkę lub zeszyt. Przeważnie tworzy je się w twardych oprawach. Nie przypominają swoją formą, ani funkcjonalnością kalendarzy ściennych, gdyż są czymś znacznie więcej niż jedynie terminarzami, mającymi nam ułatwiać orientację w dniach tygodnia i miesiąca. Tym, co odróżnia je od wymienionych innych rodzajów kalendarza, jest fakt, że tworzone są z myślą o tym, aby użytkujący mógł po nich pisać. W kalendarzu książkowym możemy zapisać informacje o wizycie u lekarza, spotkaniu z klientem, urodzinach znajomego lub innych wydarzeniach, o których wolelibyśmy nie zapomnieć. Można w ten sposób tworzyć plany na całe dni i tygodnie, znacznie ułatwiając sobie codzienne funkcjonowanie i pracę. W kalendarzu książkowym mamy też znacznie więcej informacji, niż tylko te o datach. W większości tego typu kalendarzy znajdziesz spis imienin na każdy dzień, a niekiedy informacje o numerach alarmowych, numerach kierunkowych do innych krajów, fazach księżyca, czy mapy drogowe. Tutaj poszczególne wersje kalendarzy różnią się od siebie i istnieje duża możliwość wyboru takiego, który okaże się najbardziej praktyczny.
Rodzaje kalendarzy książkowych
Kalendarze książkowe można podzielić na co najmniej kilka sposobów, lecz najpopularniejszy jest podział na kalendarze o układzie dziennym oraz tygodniowym. Kalendarze dzienne skonstruowane są w ten sposób, że każdy dzień zajmuje w nim osobną stronę. Oczywistą korzyścią takiego rozwiązania jest bardzo duża powierzchnia do notatek i możliwość rozplanowania każdego dnia z dokładnością praktycznie co do godziny. Kalendarze tygodniowe dają lepszą możliwość w rozeznaniu się co do całego tygodnia jednocześnie, ponieważ wszystkie 7 dni jest widocznych na rozkładówce, czyli dwóch stronach. Taka opcja jest korzystniejsza chociażby wtedy, gdy jedynie zapisujesz godziny spotkań lub podobne informacje, bez prowadzenia szczegółowych notatek. To doskonały i praktyczny kalendarz np. dla przychodni lekarskich lub do sekretariatów i recepcji.
Kalendarz książkowy – dla kogo?
Kalendarze książkowe, ze względu na opisane powyżej możliwości, jakie dają użytkującemu, są popularne przede wszystkim jako kalendarze firmowe, mniej jako kalendarze do użytku prywatnego – domowego. Możliwość prowadzenia notatek z pewnością przyda się właścicielowi firmy, czy pracownikom biurowym, mniej rodzicom, planującym rodzinne wypady na wakacje. Kalendarz książkowy to praktyczny gadżet w teczce każdego przedsiębiorcy, a także doskonały prezent dla pracowników Twojej firmy. Wpływa na to dodatkowo możliwość personalizacji kalendarzy, np. poprzez naniesienie logo firmy na okładkę.
Jeśli poszukujesz zatem kalendarza, który będzie nie tylko wisiał na ścianie i ładnie wyglądał, lecz oferował Ci znacznie więcej dodatkowych funkcji i będzie mógł towarzyszyć Ci podczas każdego dnia pracy, to kalendarz książkowy jest właśnie tym, którego potrzebujesz.