Jakie są nowe możliwości zarobkowania z wykorzystaniem technologii blockchain?

Kryptowaluty stają się obecnie coraz bardziej popularne, a ich wartość znacznie wzrasta. Wartość bitcoina osiąga kolejne rekordowe wyniki. Pojawiają się także różne metody pozyskiwania kryptowalut. Jedną z nich jest tzw. kopanie. Choć jeszcze do niedawna była to popularna i praktyczna metoda, obecnie wymaga ona od komputerów coraz większych mocy obliczeniowych i stare metody zostają wypychane przez nowocześniejsze rozwiązania.

Wraz ze wzrostem wartości kryptowalut i popularyzacji tego rozwiązania, pojawiają się również inne rozwiązania oparte o blockchain, które są podobne do kryptowalut. Mowa tu o tokenach – czyli jednostkach wydawanych przez prywatną firmę (tzw. token personalny lub token firmowy) działający na blockchainie. Czy token to własna kryptowaluta? Token nie jest wprawdzie kryptowalutą, ale ma podobne cechy. Warto zainteresować się tematem tokenów jeśli prowadzimy firmę i chcemy wprowadzić innowacyjne rozwiązania do swojego marketingu – programy partnerskie, systemy motywacyjne czy zniżkowe.

Alternatywa dla kopania kryptowalut

Kopanie krytopwalut odbywało się dotychczas poprzez wykonywanie przez komputery skomplikowanych operacji matematycznych. Stopniowo zaczęło się to stawać metodą mniej wydajną, zarówno ze względu na pojawienie się nowocześniejszych metod, jak i dynamicznie zmieniającą się rynki kryptowalut. Dlatego też powstała alternatywa dla kopania kryptowalut w postaci unowocześnionej metody kopania nazywanej Masternode. Czym jest masternode i czy da się na tym zarabiać, odnosząc sukces na rynku kryptowalut? Poniżej odpowiedzi na wszystkie te pytania.

Czym jest masternode?

Masternode jest innowacyjną metodą kopania kryptowalut. Jest to usprawniona sposób na kopanie waluty. Nie wymaga on przeznaczenia żadnych środków na utrzymanie i kolokację. Masternode jest usługą działającą na sieci blockchain. Dzięki niej można płynnie zarabiać w danej grupie kryptowalut. Stworzony węzeł bierze udział w autoryzacji transakcji na blockchainie. Ponadto ma także udział w głosowaniu. Jego wpływ obejmuje również rozwój danego projektu oraz jego wartość. Podsumowując, Masternode to płynna inwestycja umożliwiająca zarabianie na każdym bloku i spieniężenie kapitału w każdym momencie.

Jak rozpocząć kopanie metodą masternode?

Założenie węzła musi być poprzedzone wykupieniem danej ilości kryptowaluty. Zależy ona od algorytmu uwzględnionego w metodzie. Kolejnym krokiem jest założenie serwera VPS i ustawienie dedykowanego portfela. Zysk z danej waluty otrzymuje się w zamian za udział w autoryzacji transakcji, czyli utrzymanie danego węzła blockchain. Zysk, jaki uzyskuje się za pomocą tej metody, jest dzielony pomiędzy wszystkich uczestników procesu.

Najważniejsze usługi związane z Masternode

Masternody oprócz swojej podstawowej funkcji wspierają także infrastrukturę sieci Dash, przetwarzając różne działania i operacje w niej zachodzące. W związku z tym pełnią one następujące funkcje:

  • wsparcie zdecentralizowanego systemu zarządzania,
  • korzystanie z systemu płatności Dash Evolution,
  • przetwarzanie natychmiastowych transakcji InstandSend,
  • przetwarzanie anonimowych transakcji PrivateSend.

Podsumowując, Masternode staje się konkurencją oraz innowacyjną alternatywą dla innych koparek kryptowalut, które niestety nie nadążają za zmieniającym się rynkiem. Rozwiązanie jest praktyczne i proste w obsłudze, a przede wszystkim pozwala zarabiać na kryptowalutach bez pompowania środków na utrzymanie. Jest to kolejny aspekt, który potwierdza, że zarabianie na kryptowalutach jest możliwe i się opłaca.