Jakie są najwygodniejsze metody płatności online?

Ciągle rosnąca ilość e-sklepów pokazuje, że coraz chętniej robimy zakupy w Sieci. E-handel rozwija się oferując klientom nowe udogodnienia pozytywnie wpływające na poziom usług. Jednym z ważniejszych elementów sklepów internetowych są oczywiście bezpieczne formy płatności.

Szybki przelew

Właściciele sklepów internetowych najczęściej wybierają opcję szybkich przelewów. Doceniają ją także klienci. Opcja pay-by-link jest bowiem prosta w obsłudze. Po wybraniu tej formy płatności na monitorze pojawi się strona operatora. Jedyne co musisz zrobić to wybrać swój bank. W kolejnym kroku zostaniesz przeniesiony na stronę z danymi do przelewu. Wszystkie okienka będą już uzupełnione. Twoim zadaniem będzie jedynie potwierdzenie przelewu. Chwilę później na twojej skrzynce mailowej pojawi się wiadomość z potwierdzeniem zapłaty.

Karta płatnicza

Opłaty kartą płatniczą są mniej popularne, ponieważ wiele osób nie chce podawać numery karty płatniczej i kodu CVV. Obecnie ta forma płatności jest dużo bezpieczniejsza. Sprzedawcy bowiem wprowadzili dodatkowe zabezpieczenie w postaci haseł SMS.

Z wykorzystaniem SMS

Niektóre serwisy oferują także płatność za pomocą SMSa. Możliwość ta sprawdzi się głównie przy mikrotransakcjach, a więc między innymi w internetowych wydaniach gazet lub na portalach z grami online. Płatności SMS mają wiele zalet. Są proste w obsłudze, do ich wykorzystania nie potrzeba żadnych dodatkowych aplikacji, a cała transakcja przebiega bardzo szybko.

Tradycyjny przelew

Ta możliwość pojawia się coraz rzadziej. Wiąże się z przelewem wykonywanym samodzielnie. Oznacza to, że pieniądze trafią do sprzedawcy z pewnym opóźnieniem. Jesteśmy też narażeni na błędy podczas uzupełniania danych do przelewu.

Ze wszystkich wyżej wspomnianych form płatności na prowadzenie bez wątpienia wysuwają się szybkie przelewy, dlatego też gdy kolejnym razem gdy odwiedzisz ulubiony sklep internetowy płać mobilnie za pośrednictwem przelewy24.pl. Pieniądze szybko trafią na odpowiednio konto, a przelew będzie całkowicie bezpieczny.