Jakie są najciekawsze rekordy Guinnessa?

Każdy marzy o swoim rekordzie. Niektórzy pobijają rekordy szybkości i wysokości, a inni próbują rozwiesić najwięcej skarpetek na świecie. Poznaj najdziwniejsze ludzkie pasje. W czasie rozliczenia rocznego, wszyscy usiłują nas namówić do rekordowo szybkiego wypełnienia formularzy. Jednak podstawowy rekord w Polsce to wysokość składek ZUS, a tego nikt nie chce bić.

W tej środkowej części Europy mógłby też paść rekord głupoty, ale jest zbyt duża konkurencja. Do tego jednak potrzebny jest już program polityczny. Na całym świecie ludzie głowią się nad nowymi rekordami, mają nietypowe pasje i zdolności. Rekordy Guinnessa nie zawsze są typowe.

Strzelanie mlekiem. Nie ma nic złego w strzelaniu mlekiem, chyba że robi się to okiem. Mehmed Yilmaz jest rekordzistą w tej dziedzinie, więc jeśli ktoś chce go pobić, musi strzelić sobie z oka dalej niż 279,5 cm. Dla chcącego nic trudnego, ale najpierw trzeba nieco praktyki.

Rozwieszanie skarpetek dla sławy. Kiedy ktoś poprosi Cię o rozwieszenie prania, zamiast się wykręcać, pomyśl o sławie. W lipcu 2011 na Nowe Zelandii, a dokładnie w Auckland miał paść rekord wieszania czerwonych skarpetek na sznurach do prania. Była okazja, więc nie ma co się dziwić: to w końcu obchody dnia czerwonych skarpet. Sir Peter Blake był nowozelandzkim żeglarzem i to święto na jego cześć. Wkładał czerwone skarpetki na zawody i wierzył, że to przynosi szczęście. Mieszkańcy zawiesili 30 000 skarpet na 3 km sznura!

Pokaźna kolekcja bobrów. Od lat 70-tych Betty Davis z Kalifornii kolekcjonuje bobry i wszystko, co z nimi związane. Ma 608 bobrzych przedmiotów i jest naturalnie rekordzistką w tej materii. Pasję obudził w niej prezent od ojca figurka bobra, a potem poszło już lawinowo. Wszyscy znajomi obdarowują ją prezentami i przyczynili się do uzyskania wpisu do księgi Guinnessa.

Największa trumna. Na Ukrainie powstała największa trumna, a w niej wcale nie to, czego można się spodziewać. W środku gigantycznej trumny znajduje się restauracja! Trumna ma 20 m długości i 6 m wysokości. Wystrój jest odpowiedni, więc grobowy. W trumnie są inne trumny, a także znicze i mroczny jadłospis.