Jakie lampy loftowe do aranżacji hotelu?

Koncepcja hotelu już dawno przestała opierać się wyłącznie na nocowaniu. Obecnie to przede wszystkim miejsca emanujące klimatem, w którym chce się przebywać. Industrialne aranżacje przyciągają klientów, więc przedstawiamy bestsellerowe lampy loftowe do aranżacji hotelu.

Styl loftowy – charakterystyka

Styl loftowy został zapoczątkowany w odrapanych ścianach fabryk z lat 50. Ciężkie, metalowe konstrukcje, maszyny, para i piece to artefakty miejsc, w których zdawać by się mogło, że nie ma miejsca dla sztuki. Jednak po kilkudziesięciu latach na zgliszczach zapomnianych fabryk narodził się styl loftowy.

Styl loftowy to przede wszystkim duża przestrzeń, odwzorowująca swoimi rozmiarami dawne fabryki i hale. Ściany w stylu loftowym powinien cechować “kontrolowany brud”. Często spotykane są ściany w kolorze czerwonej cegły tak jak w dawnych fabrykach. Ciekawym zabiegiem jest szlifowany tynk, który ma sprawiać wrażenie opadającego. Także meble w stylu loftowym powinny być odrestaurowane. Podstawą w stylu loftowym jest jednak obecność pozornie zniszczonych metali i miedzi. Ciężkie materiały najlepiej uwydatnić w balustradach, półkach i oświetleniu loftowym.

Aranżacja hotelu w stylu loft

Często celem podróży nie jest miasto i jego atrakcje, ale sam hotel. Klienci, wybierając hotel myślą o miejscu, w którym można odpocząć, zaznać jego klimatu i oferowanych rozrywek. Odpowiedni design przestrzeni hotelowych owocuje napływem klientów żądnych niebanalnych aranżacji. Styl loftowy to niecodzienny wystrój, który w hotelowych przestrzeniach nada awangardowego charakteru, który goście pokochają.

By urządzić wnętrze w stylu loftowym warto zwrócić uwagę na kolory. Hotel powinien opływać w szarości. Najlepiej by lobby, jako wnętrze reprezentacyjne, było udekorowane czerwoną cegłą, która lubi towarzystwo skórzanej tapicerki.

Mile widziane są rekonstrukcje maszyn. Dobrze oświetlone na pewno wzbudzą zainteresowanie klientów stojących przy barze. Nie należy ukrywać także rur i elementów wentylacji. To tylko podnosi industrialny charakter przestrzeni.

Lampy loftowe Maytoni

Oświetlenie loftowe charakteryzuje najczęściej pozornie surowe wykończenie. Zwisające bezwiednie nagie żarówki, oprawa w kolorze miedzi czy czarna metalowa obudowa o masywnej konstrukcji to cechy idealnej lampy loftowej. Oświetlenie odgrywa główną rolę w loftowych aranżacjach, a czarne metalowe lampy dostępne w ofercie Maytoni doskonale uzupełnią aranżację industrialnego wnętrza.

Lampy Maytoni to idealne lampy loftowe do hotelu. Seria lamp loftowych Irving Maytoni to oświetlenie zawierające w sobie wszystkie cechy industrialne. Ciemne, szklane klosze wyglądają jakby osiadła na nich sadza wydobywająca się z pracującego obok fabrycznego pieca. Żarówka w lampie loftowej Maytoni przywodzi na myśl rodzącą się w oparach technikę. Jej diody LED przywodzą na myśl rozżarzone pręty.

Lampa ścienna Irving Maytoni

Wybierając lampy hotelowe, warto sugerować się konkretnym stylem. Obojętność i przypadkowość szybko zostaną zauważone, przez co hotel nie będzie sprawiał wrażenia profesjonalnego. Styl industrialny to hit ostatnich lat, dlatego warto postawić właśnie na loftowe aranżacje. Podstawa to kolory, metal i dodatki w postaci loftowych lamp do hotelu dostępnych na Leduj.pl.