Jakie lampy industrialne wprowadzić do sypialni?

jakie-lampy-industrialne-wprowadzic-do-sypialni

Przytulna sypialnia kojarzy się z przyjemnym nastrojem i komfortem, dla osób na co dzień korzystających z tej przestrzeni. Pojawiają się w niej miękkie, tapicerowane meble oraz rozmaite tekstylia. Czy zatem w takim pomieszczeniu jest miejsce dla surowego stylu industrialnego? Ciekawym uzupełnieniem sypialni nawet w najbardziej ascetycznym stylu są efektowne lampy loftowe. Jakie produkty wykorzystać w pokoju sypialnym i czym się kierować podczas dobierania ich? O tym napiszemy poniżej.

Lampa loftowa – stylowy pomysł na zróżnicowane oświetlenie

Lampy industrialne zaliczają się do niezmiernie modnych rozwiązań oświetleniowych, chętnie stosowanych w różnych domowych wnętrzach. Niejednokrotnie trafiają także do efektownych i funkcjonalnych sypialni.

W pokojach sypialnych stosuje się wszystkie typy domowego oświetlenia. Montuje się w niej lampy:

  • główne,
  • zadaniowe (zwłaszcza lampki nocne)

Do ogólnego oświetlenia wnętrza wykorzystuje się oprawy sufitowe lub wiszące – ich wielkość, forma i kształt zależą oczywiście od specyfiki wnętrza – aranżacji oraz metrażu. W mniej przestronnych pomieszczeniach raczej wybiera się drobniejsze modele, nie zajmujące zbyt wiele cennego miejsca.

Jako oświetlenie zadaniowe zazwyczaj służą oprawy stojące (podłogowe i stołowe), a także praktyczne kinkiety, montowane w pobliżu łóżka lub toaletki.

Czy lampy industrialne mogą być dekoracyjne? Choć zazwyczaj kojarzy się je z prostotą i minimalizmem technicznym, to coraz więcej produktów industrialnych wyróżnia się ciekawymi walorami estetycznymi. Wystarczy choćby sprawdzić efektowne i praktyczne produkty dostępne na: https://www.dekoori.pl/g/lampy-industrialne-loft.

Jakie lampy industrialne wprowadzić do sypialni?

Na jakie produkty postawić? Dobrze dopasowana lampa industrialna staje się praktycznym elementem wystroju i stylową dekoracją.

Wielką popularnością cieszą się proste rozwiązania, wykonane z metalu i drewna. Zazwyczaj mają metalową osłonę żarówki, co pozwala rozproszyć światło i zbudować przyjemną atmosferę w pomieszczeniu. Niektóre modele wyróżniają się szczególnie ascetyczną formą. Mogą nie mieć klosza, a tylko drucianą siatkę, otaczającą dekoracyjne źródło światła LED. Inne konstrukcje (zwłaszcza wiszące i efektowne żyrandole industrialne) ograniczają się do długich przewodów, podpinanych do sufitu, zakończonych pojedynczymi żarówkami w małych oprawkach.

Produkty utrzymuje się w stonowanych kolorach. Najczęściej stawia się na rozwiązania jednolicie czarne, białe lub szare. Niekiedy ozdabia się je subtelnymi detalami w odcieniach srebra, miedzi lub złota, które stanowią piękne uzupełnienie i dekorację samej lampy oraz całego wnętrza.

Idealny sposób na modne oświetlenie w sypialni

Stylowe lampy industrialne potrafią być nie tylko praktyczne i trwałe, ale też niezmiernie efektowne. Warto przyjrzeć się zróżnicowanym rozwiązaniom, by znaleźć idealny produkt nie tylko do pomieszczeń utrzymanych w duchu loft, ale też tradycyjnych, minimalistycznych i skandynawskie, by nieco je ożywić. Dzięki nim każda sypialnia nabiera klimatu.