Jakie języki są najczęściej tłumaczone w Polsce?

Postęp technologiczny spowodował, że świat stał się naprawdę znacznie mniejszy. Liczne podróże, emigracje i globalne współprace pomiędzy firmami sprawiają, że biura tłumaczeń mają ręce pełne pracy. Sprawdźmy, jakie języki tłumaczone są obecnie w naszym kraju najczęściej.

Usługi oferowane przez biura tłumaczeń są w dzisiejszych czasach niezwykle pomocne. Wykonanie takiego przekładu może okazać się bowiem konieczne w wielu różnych sytuacjach, zarówno tych prywatnych, jak i formalnych, czy zawodowych. Jedną z największych zalet, jakie zapewniają nam profesjonalne biura tłumaczeń, są oczywiście usługi na najwyższym możliwym poziomie. Przekładów dokonują bowiem osoby specjalizujące się w danym języku i posiadające odpowiednie wykształcenie. To jednak nie wszystko. Większość biur oferuje bowiem możliwość wykonania tłumaczeń specjalistycznych, na przykład z dziedziny medycznej, czy prawniczej. Jak widać, mamy w tym zakresie naprawdę wiele możliwości. Ale co z językami? Sprawdźmy, jakie języki należą do tych najczęściej tłumaczonych.

Angielski czyli język tłumaczony najczęściej

Tłumaczenia angielski to bez wątpienia absolutny numer jeden w tej dziedzinie. Zresztą chyba nikogo nawet to nie dziwi. W końcu język ten uchodzi właściwie za globalny. To właśnie za jego pomocą skutecznie porozumiemy się z ludźmi niemal na całym świecie. Warto też zaznaczyć, że angielski to także język globalnego biznesu. Wszelkie umowy zawierane z zagranicznymi firmami sporządzane są bowiem właśnie po angielsku. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że wymagają one profesjonalnego przekładu na język ojczysty.

Innym językiem, który umożliwi porozumiewanie się w wielu państwach, jest oczywiście hiszpański. Tłumaczenia hiszpański podobnie zresztą jak francuski, nie są jednak tak popularne, jak te w języku angielskim. Nie zmienia to jednak faktu, że znajdują się one w czołówce.

Praca za granicą języki tłumaczeń

Jednym z najczęstszych powodów, dla których odwiedzamy biuro tłumaczeń, jest praca. Dotyczy to zarówno naszych emigrujących rodaków, jak i obywateli innych państw, którzy przyjeżdżają celach zarobkowych do Polski. Tłumaczenia niemiecki to drugi po angielskim język w tym pierwszym przypadku. Polacy bardzo często wyjeżdżają do pracy za naszą zachodnią granicę, ale także do Szwajcarii, czy też Austrii, gdzie również jest to język urzędowy. Ze względu na duże zainteresowanie pracą w Polsce naszych sąsiadów ze wschodu, Tłumaczenia ukraiński, a także Tłumaczenia rosyjski, również cieszą się bardzo dużą popularnością.