Jaki prezent, gdy odwiedzasz niemowlaka?

Dostajemy zaproszenie do domu, gdzie w tym urodziło się niemowlę, ewentualnie na jego chrzciny. Jeżeli nie posiadamy swoich dzieci w rodzinie, mamy spory problem. Co wypada kupić dla noworodka na podarek?

Większość zabawek ma na metkach opis – Nie do użytku dla dzieci młodszych niż trzy lata. Pewne z tych ostrzeżeń najprawdopodobniej będą stosowane bezsprzecznie na wyrost, bowiem zabezpieczają producenta, gdyby jednak dzieciak odkrył metodę na wyrządzenie sobie krzywdy. W rezultacie z zakresu zainteresowań na podarunek dla noworodka odpada nam bardzo wiele możliwości. Niemniej ostrzeżeń warto przestrzegać w początkowym okresie – absolutnie do roku, kiedy dziecko przyswaja świat na wszelkie możliwe sposoby.

Misiek z przyklejonymi oczkami to nie najlepszy wybór, rozsądnie zakupić postać z haftowanymi elementami. Przytulasy są oczywistym tudzież bezpiecznym pomysłem. Jak również jakiekolwiek zabaweczki edukacyjne – grzechotki, gryzaki, sortery, zabawki manipulacyjne, kąpielowe. Trzeba jednakże zapytać, czy zdecydowanie nie będzie to wyłącznie kolejna rzecz kurząca się w kącie, do arsenału nieprzemyślanych prezentów. Część dzieci inkasuje zabawki po starszych krewnych ewentualnie siostrze lub bracie. A czasem możemy nie trafić w rozmiar bądź rodzice nie mają takiej potrzeby, ponieważ dziedziczą fatałaszki po starszych niemowlętach

Najlepszym prezentem dla bobasa są i będą oczywiście pieluszki! Choć były i będą kobiety preferujące nieustająco pieluszki tetrowe, jakkolwiek są w mniejszości. Pod kątem noworodków powinniśmy dopasować rozmiar 3, dla niemowląt chociaż sześcio miesięcznych rozmiar 4. Nawet jeśli szkrab jest drobinką, prędko dorośnie do podarku. Nie jest bez znaczenia, że podarunek zdecydowanie się przyda i wspomoże rodzinny budżet. Niemowlętom w tym czasie niewątpliwie wszystko jedno co uzyskują, czy ubranka dziecięce, czy pampersy, dlatego bez cienia wątpliwości prezent dla zapracowanych rodziców.

Niezależnie co zadecydujemy przekazać bobasowi, najlepiej zapytać matki. Tymczasem darowanie każdej ilości pieluchów na pewno rozweseli wszystkich rodziców.