Jaki otulacz do fotelika wybrać?

Jaki otulacz do fotelika wybrać

Pdczas podróżowania z dzieckiem w foteliku czy specjalnym nosidle rodzice mogą korzystać ze specjalnych otulaczy, które od zwykłych kocyków czy owijek różnią się przede wszystkim obecnością dedykowanych otworów na pasy. Taki gadżet bardzo ułatwia bezpieczne i komfortowe przewożenie malucha, a także krótkie spacery z nosidłem od samochodu do domu czy od samochodu do przychodni. Jaki otulacz do fotelika warto wybrać?

Czym jest otulacz do fotelika?

Otulacz do fotelika lub nosidła nie jest zwykłym kocykiem. To okrycie zaprojektowane z myślą o konstrukcji tego typu siedzisk, czyli przede wszystkim z uwzględnieniem pasów, którymi dziecko powinno być przypięte w taki sposób, aby miały one styczność niemalże bezpośrednio z ciałem małego pasażera. Nie każdy rodzic wie bowiem, że pasy pełnią swoją rolę w pełni skutecznie tylko wtedy, kiedy dobrze przylegają do ciała, zatem nie powinno się zapinać ich na grubą kurtkę czy kombinezon. Otulacze do fotelików stworzone zostały z myślą o bezpieczeństwie, ale również ze względu na chęć zapewnienia dziecku wyższego komfortu podróżowania. Stosowanie otulaczy pomaga uniknąć gwałtownych zmian temperatury ciała, co chroni malca przed zachorowaniem i nieprzyjemnym uczuciem chłodu lub przegrzania. 

Jak korzystać z otulacza do fotelika?

Otulacz z otworami na pasy fotelika czy nosidła układa się w siedzisku jak wkładkę, przeciągając pasy przez właściwe wycięcia. Pozostałą częścią okrywa się nóżki, tułów i głowę maluszka. Taki sposób otulenia dziecka sprawia, że łatwo jest dostosowywać okrycie do temperatury otoczenia. Kiedy rodzic opuszcza dom z niemowlęciem w nosidle, otula je przed chłodem i wiatrem za pomocą specjalnego kocyka do fotelików. Otulacz ogrzewa malucha również w wychłodzonym samochodzie. Kiedy auto się nagrzeje, okrycie można rozpiąć i rozchylić, aby uniknąć przegrzania organizmu. Jest to szczególnie niebezpieczne, kiedy zgrzany i spocony maluszek zostaje wyjęty z pojazdu na zewnątrz, gdzie panują zupełnie inne warunki – wiatr, chłód czy mróz. 

Jaki otulacz wybrać?

Dobry otulacz do fotelika powinien być maksymalnie funkcjonalny i solidnie wykonany. Warto pamiętać, że tkaniny mające kontakt ze skórą niemowlęca muszą być odpowiednio miękkie i delikatne, a zarazem odporne na wielokrotne pranie. Od dobrego otulacza można oczekiwać wysokiej gramatury materiałów, a także starannego szycia, zwłaszcza w najbardziej newralgicznych, narażonych na szybkie zużycie miejscach. Praktyczne elementy otulaczy do fotelików to między innymi:

  • zapięcia – pozwalające zabezpieczyć otulacz przed rozchyleniem okrycia przez dziecko,
  • kapturek – najlepiej ze ściągaczem, który zabezpieczy główkę przed chłodem i wiatrem równie dobrze co czapka.

A jakie materiały najlepiej sprawdzają się w roli otulacza? Ponieważ produkt tego typu użytkowany jest głównie zimą oraz w trakcie przejściowych pór roku, warto postawić na model dwustronny. Może to być na przykład połączenie naturalnej bawełny i pluszu, który zapewnia dziecku wysoki komfort cieplny. 

Jak dobrać otulacz do fotelika i dziecka?

Najlepszym rozwiązaniem jest zakup otulacza do fotelika na zamówienie. Nie chodzi jedynie o indywidualny dobór materiałów, kolorów czy wzorów tkanin, ale przede wszystkim o rozmiar samego akcesorium i dostosowanie go do posiadanego fotelika czy nosidła, a dokładniej do rozstawu pasów w takim siedzisku. Zamówiony otulacz będzie idealnie dostosowany do swojego użytkownika. Zapewni mu zatem pełen komfort cieplny, a rodzicom pozwoli nie martwić się o bezpieczeństwo i dobre samopoczucie pociechy. Swój otulacz możesz zaprojektować tu: https://smyklove.pl/