Jaki akademik wybrać w Krakowie?

Jaki akademik wybrać w Krakowie

Studenci, którzy planują studiować w Krakowie, zastanawiają się, jaki wybrać akademik. Domy studenckie najczęściej nie kojarzą się z komfortowymi warunkami. Studenci korzystają z nich, gdyż kwatery prywatne są zbyt drogie. Jest jednak wyjątkowe miejsce, które tworzy idealne warunki do życia dla studentów. W artykule wyjaśniamy, jaki akademik wybrać w Krakowie.

  1. Dlaczego warto zdecydować się na prywatny akademik?
  2. Jakie zalety na prywatny dom studencki?
  3. Prywatny akademik czy wynajem mieszkania?

Studenci, którzy nie pochodzą z Krakowa, a chcą uczyć się w tym mieście, muszą szukać dla siebie miejsca w akademiku, pokoju przy rodzinie lub niezależnego mieszkania. Nie każdy student chce zamieszkać w tradycyjnym domu studenckim. Młodych ludzi zniechęcają warunki panujące w takich miejscach, a także ryzyko, że współlokatorzy się nie zaprzyjaźnią lub będą prowadzić zupełnie odmienny tryb życia. Oznacza to, że wspólny pokój osoby zagłębiającej wiedzę z osobą, która prowadzi rozrywkowy styl życia, będzie po prostu nieporozumieniem. Na szczęście studenci mają do swojej dyspozycji mieszkanie studenckie w Krakowie. Znajduje się ono w doskonałej lokalizacji, ma świetne udogodnienia i mieszka w nim społeczność studencka.

Dlaczego warto zdecydować się na prywatny akademik?

Prywatny akademik to wymarzona przestrzeń dla studentów. Takie miejsce stwarza niepowtarzalny klimat, a poza tym wyróżnia się luksusowymi warunkami. Designerski wystrój wnętrz sprawia, że studenci bardzo dobrze się czują w takim akademiku. Jest to okazja do nawiązywania nowych znajomości i tworzenia przyjaźni. Studencka społeczność o charakterze międzynarodowym to okazja do poznawania innych kultur. Studenci mają swobodny wybór pokoju. Mogą zadecydować, że chcą korzystać z pokoju jednoosobowego czy i dwuosobowego. W prywatnym akademiku znajdują się również pokoje przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Wszystkie pokoje są świetnie wyposażone.

Jakie zalety na prywatny dom studencki?

Największe zalety prywatnego domu studenckiego to możliwość zamieszkania w pięknym miejscu, na dodatek w korzystnej lokalizacji. Studenci chętnie korzystają z oferty prywatnych akademików na światowym poziomie. Dla nich wysoki komfort w miejscu zamieszkania na czas studiów jest bardzo ważny. Chcą mieć pewność, że nie będą mieli żadnych problemów w czasie obowiązywania umowy. Chcą też mieć zapewnioną stałą cenę. W przypadku takich akademików cena może zależeć od czasu trwania umowy. Jeśli dom studencki jest opłacany przez rodziców, to mogą mieć oni pewność, że jest to bardzo bezpieczne miejsce (ochrona 24/h dobę). Studenci mogą korzystać bez dodatkowych opłat z udogodnień takich jak siłownia, internet, media, wspólna kuchnia, pralnia, sala telewizyjna, sala gier czy taras na dachu. Studenci mogą realizować swoje pasje — mają do swej dyspozycji między innymi pracownię artystyczną.

Prywatny akademik czy wynajem mieszkania?

Wynajem mieszkania w Krakowie to spore wyzwanie. Studenci marnują wiele czasu na poszukiwaniach i muszą walczyć o wybrane mieszkania z „konkurencją”, co jest normalnym zjawiskiem przed rozpoczęciem roku akademickiego. Nie mają zagwarantowanej stałości cen za wynajem. Mieszkania są w różnym stanie. Ich lokalizacja może być odległa od uczelni. Studenci, mieszkając w takich miejscach, oddzielają się od swojej społeczności. Prywatny akademik to zdecydowanie korzystniejsze rozwiązanie. Każdy, kto pozna warunki w nim panujące, od razu zechce podpisać umowę.