Jak znaleźć odpowiedniego dewelopera w Warszawie?

Jak znaleźć odpowiedniego dewelopera w Warszawie?

Wybór własnego mieszkania jest trudnym zadaniem na wielu etapach. W końcu bardzo często wiążemy się z bankiem kredytem na długie lata: w takiej sytuacji znalezienie odpowiedniego dewelopera, a także lokum, które spełnia nasze oczekiwania, jest bardzo istotne. Dziś skupimy się na tej pierwszej kwestii: jak znaleźć odpowiedniego dewelopera w Warszawie?

Jakimi cechami powinien wyróżniać się dobry deweloper?

Wybierając firmę deweloperską, musimy zwrócić uwagę na szereg cech, którymi powinien się wyróżniać. Aby mieć pewność, że zakupione mieszkanie spełnia wszystkie nasze oczekiwania, deweloper na Ursynowie powinien wyróżniać się:

  • wysokim poziomem profesjonalizmu – współpracując z firmą deweloperską powinniśmy czuć, że nasze potrzeby są ważne. Już na etapie oglądania pierwszych mieszkań czy domów, osoba zajmująca się nami powinna dowiedzieć się, jakie mamy potrzeby i oczekiwania, jeśli chodzi o rodzaj wnętrza, jego rozmiar czy lokalizację;
  • wiarygodnością wśród klientów – przed rozpoczęciem współpracy z firmą deweloperską warto sprawdzić opinie klientów, które bardzo często są dostępne w internecie. Warto mieć przy tym na względzie, że bardzo często niektóre – zwłaszcza nowo powstałe – firmy nie mają zbyt wielu opinii. Nie jest to aż tak duży powód do zmartwień, jak duża ilość negatywnych opinii;
  • odpowiednio przygotowaną ofertą – chodzi tu nie tylko o to, by w ofercie dewelopera znajdowały się mieszkania i domy, które są interesujące. Dodatkowo nie mniej istotną kwestią jest to, by oferta była przygotowana w formie estetycznego portfolio, które przykuwa uwagę i sprawia, że mamy ochotę rozpocząć współpracę z daną firmą.

Wyżej wspomniane punkty to oczywiście nie wszystko, na co warto zwrócić uwagę. Przykładowo, jeśli już na etapie rozpoczynania współpracy kontakt z deweloperem jest utrudniony (np. odpowiedzi na zapytania mailowe przychodzą z wielodniowym opóźnieniem, a telefon jest odbierany bardzo rzadko) – warto poszukać innej firmy.

Na co zwrócić uwagę, wybierając dewelopera?

Wybierając firmę deweloperską, musimy zwrócić uwagę nie tylko na wspomniane wyżej kwestie, ale również szereg innych zagadnień, które pokażą nam poziom wiedzy i profesjonalizmu danej firmy.

Przede wszystkim, warto wejść do Krajowego Rejestru Sądowego. Można w nim znaleźć informacje o tym, czy dana firma nie jest przypadkiem niewypłacalna, a co za tym idzie – lepiej jest nie wchodzić z nią w żadne interesy. Weryfikując status finansowy danej firmy oraz jej wypłacalność możemy w szybki sposób określić, czy firmę trzeba skreślić już na starcie, czy możemy rozpocząć poszukiwania wymarzonego lokum.

Dobrym pomysłem jest także weryfikacja tego, czy dane przedsiębiorstwo należy do jakiejś organizacji branżowej oraz czy uzyskało jakieś wyróżnienia. Wśród nich można wskazać choćby Certyfikat Dewelopera, przyznawany przez Polski Związek Pracodawców Budownictwa, ale również wiele innych dokumentów, które pozwolą określić, czy dana firma deweloperska jest godna uwagi.

Jeśli jesteśmy poważnie zainteresowani skorzystaniem z oferty określonej firmy deweloperskiej, warto sprawdzić także księgi wieczyste inwestycji, którą chcemy zakupić. Tego typu informacje można znaleźć m.in. na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości lub po prostu poprosić dewelopera o odpis wskazanego dokumentu. W ten sposób możemy pozyskać informacje o właścicielu działki, ale również o kwestii obciążenia hipotecznego czy ewentualnych egzekucjach, jakie toczą się względem nieruchomości lub gruntu.

Gdzie szukać najlepszej firmy deweloperskiej w Warszawie?

Najlepszej firmy deweloperskiej możemy szukać online lub w sposób tradycyjny – np. wypytując znajomych o ich doświadczenia. My szczególnie polecamy to pierwsze rozwiązanie: w końcu w internecie można znaleźć oferty bardzo wielu sprawdzonych firm deweloperskich, o których nigdy nie słyszeli nasi znajomi. To bardzo dobre rozwiązanie także dla osób, których znajomi nie kupowali w ostatnim czasie mieszkania czy domu na rynku pierwotnym – informacje sprzed wielu lat mogą być po prostu niewiarygodne.

Dobry deweloper Ursynów będzie miał wiele pozytywnych opinii, które wskazywać będą na jego rzetelność. Jeśli jednak online pojawiają się opinie świadczące o tym, że współpraca z daną firmą nie przebiega korzystnie – lepiej jest poszukać innej firmy deweloperskiej, której można w pełni zaufać. Warto pamiętać, że mieszkanie lub dom kupujemy na wiele lat, a niekiedy nawet na całe życie – istotnym jest, aby ostateczny wybór, a także wykonanie budynku, było dla nas w pełni zadowalające w każdym aspekcie.