Jak znaleźć najlepszą ofertę na kartę?

Wiele osób staje przed dylematem, dotyczącym tego, czy lepiej wziąć swój telefon na abonament, czy na kartę. Okazuje się, że to drugie rozwiązanie ma wiele zalet i może się sprawdzić przede wszystkim u osób, którym zależy na elastyczności.

Zalety oferty na kartę

W przypadku standardowego abonamentu trzeba podpisać umowę i płacić co miesiąc konkretną kwotę, co nie odpowiada wszystkim użytkownikom smartfonów. Oferta na kartę jest rozwiązaniem szczególnie atrakcyjnym dla tych, którzy nie chcą wiązać się z żadnym operatorem i znaczenie ma dla nich elastyczność i wolność, także finansową. Wśród najważniejszych zalet telefonu na kartę, można wyróżnić:

  • stosunkowo niska cena,
  • brak konieczności opłacania karty co miesiąc,
  • duży wybór na rynku,
  • możliwość doładowania karty przez Internet,
  • zawsze można przenieść numer do innej sieci,
  • w dowolnym momencie można zrezygnować,
  • za wszystko płaci się z góry, dlatego nie pojawią się dodatkowe koszty.

Można uznać, że oferta na kartę jest bardzo wygodna i pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy.

Czym się kierować przy wyborze oferty na kartę?

Decydując się na kartę przedpłaconą do telefonu, warto wziąć pod uwagę przede wszystkim cenę, a także zawartość pakietów. Osoby, które mało dzwonią, mogą zdecydować się na pakiety, których koszt to mniej niż 5 złotych miesięcznie. W przypadku tych użytkowników, którzy wykonują codziennie wiele połączeń telefonicznych i używają Internetu, lepiej wybrać droższy pakiet, którego nie trzeba będzie co chwilę doładowywać. Na rynku dostępne są oferty na kartę za około 7-9 złotych, w skład których wchodzą nielimitowane rozmowy i SMS-y oraz pakiet transferu danych do Internetu, który wynosi około 3 GB. Na początku konieczny jest także zakup startera, którego koszt to około 5 złotych. W praktyce miesięcznie użytkownik zapłaci od 5 do 15 złotych, w zależności od ilości zużytych gigabajtów Internetu. Warto także pamiętać o tym, że w wielu sieciach wprowadzone zostały oferty na abonament, które mają czas nieokreślony, a więc można z nich zrezygnować w dowolnym momencie. Takie oferty są zwykle trochę droższe niż te na kartę, ponieważ miesięcznie trzeba zapłacić od 15 do 30 złotych, jednak nie trzeba doładowywać konta. Największe znaczenie przy wyborze konkretnej oferty mają preferencje użytkownika, a także to, ile minut, SMS-ów oraz gigabajtów potrzebuje. Oferta na kartę może być rozwiązaniem korzystniejszym niż abonament, zwłaszcza jeśli uda się znaleźć tani i atrakcyjny pakiet.