Jak zarobić płacąc kartą?

Banki wdrażają coraz bardziej intensywną walkę o każdego klienta i trzeba przyznać, że ich niektóre oferty są naprawdę interesujące. Rachunki bankowe i karty płatnicze, jakie są wraz z ich otwarciem wydawane, pozwalają nie tylko na komfortowe korzystanie z bankowości elektronicznej czy dokonywanie bezpiecznych transakcji bezgotówkowych, ale umożliwiają również dodatkowe gromadzenie środków finansowych. Zarabianie na posiadaniu określonego rodzaju rachunku i karty jest więc idealnym sposobem dla osób oszczędnych i tych, które dokładnie zwracają uwagę na codzienne wydatki. A jeśli można jeszcze przy tym zarobić, to czemu by z tego nie skorzystać?

Za zarobek można uznać już samo konto bankowe, przede wszystkim to darmowe. Bezpłatne prowadzenie konta, darmowa bankowość internetowa, wypłaty z bankomatów bez żadnych opłat i limitów to już spore oszczędności. Możemy je nazwać zarobkiem, bo przecież środki zostają w naszej „kieszeni”. I chociaż niewiele banków oferuje dzisiaj konta ROR z oprocentowaniem to na rynku można znaleźć choćby te bezpłatne, oszczędnościowe – najlepiej wybierać te z opcją oszczędzania „przy okazji”. Wśród ofert banków znajdziemy takie, które będą na przykład odkładać resztę z naszych zakupów (sumę do zaokrąglonej kwoty). Im częściej skorzystamy z transakcji bezgotówkowych przy udziale terminala płatniczego, tym więcej odłożymy środków. Można też wybrać opcję odkładania określonej sumy z każdej transakcji czy jej konkretnej wartości.

Ale to nie wszystko. Niektóre banki oferują też dodatkowe bonusy za dokonywanie zakupów w określonych sklepach. Płacąc w nich kartą, możemy zyskać atrakcyjny rabat czy wziąć udział w konkursie z cennymi nagrodami. Niektóre z banków oferują też zwrot określonego procenta wartości każdej transakcji, przy wykorzystaniu ich karty. Im więcej zakupów przy pomocy terminala płatniczego wykonamy, tym więcej środków do nas wróci.

Coraz więcej banków oferuje nowym klientów prowizję już za samo otwarcie rachunku. Kwoty mogą być różne, od 50 do nawet 500 złotych. Warunkiem jest utrzymanie konta przez określony czas i aktywne korzystanie z karty płatniczej, która jest przypisana do otwartego rachunku. Nierzadko klient zobowiązany jest również do księgowania określonej kwoty w miesiącu czy realizacji wydatków za pośrednictwem tejże karty, na określoną kwotę. Nie jest to jednak duży problem.

Bank da nam zarobić również za skuteczne polecenie jego oferty. Jeśli tylko namówiona osoba skorzysta z jego produktu i spełni wszystkie warunki, możemy liczyć na dodatkową premię pieniężną.

Jak widać, korzystanie z usług bankowych i realizacja płatności bezgotówkowych może być nie tylko bezpieczna i komfortowa, ale również opłacalna. Wystarczy tylko dobrze rozeznać się z ofertach poszczególnych banków, przeczytać dokładnie regulaminy, które dotyczą ich ofert specjalnych i skorzystać z tych najlepszych. Oczywiście, wcześniej trzeba dobrze przemyśleć całą inicjatywę. Czy na pewno damy radę spełnić wszystkie warunki banku, by otrzymać dodatkowe środki? Nie ma jednak wątpliwości, że jest to opłacalne a zgromadzone bonusy można śmiało traktować jako comiesięczne „kieszonkowe”.

Artykuł powstał przy współpracy z międzynarodowym centrum rozliczeniowym Paysquare.