Jak zaplanować strefy w kuchni? Podpowiadamy

Jest kilka układów mebli, które pomagają w utworzeniu niezbędnych w kuchni stref. Jest to najlepszy sposób na to, aby ułatwić sobie codzienne gotowanie. Dziś podpowiemy jak zaplanować poszczególne strefy w kuchni.

Jak zaplanować strefy w kuchni? Podpowiadamy

Jest kilka układów mebli, które pomagają w utworzeniu niezbędnych w kuchni stref. Jest to najlepszy sposób na to, aby ułatwić sobie codzienne gotowanie. Dziś podpowiemy jak zaplanować poszczególne strefy w kuchni.

Decydując się na kuchnie na wymiar w Krakowie każdy projektant powinien wziąć pod uwagę zaplanowanie konkretnych stref w kuchni. Tak naprawdę wszystko opiera się na tak zwanym trójkącie roboczym, który powinien zostać zachowany, aby codzienne przyrządzanie potraw stało się jeszcze bardziej przyjemne. Projektanci z firmy Meble Prato zadbają o Twoje wszystkie potrzeby, a przede wszystkim o Twoją wygodę podczas codziennego gotowania! Właśnie dlatego zdecydowanie się na kuchnię na wymiar jest tak dobrym pomysłem.

Trójkąt roboczy – z czym to się je?

Zasada trójkąta roboczego jest bardzo prosta. Polega ona na przyporządkowaniu poszczególnych sprzętów do wierzchołka trójkąta. W kuchnie na wymiar w Krakowie oczywiście głównymi elementami wyposażenia są kuchenka, lodówka, a także zlewozmywak. Odpowiednie ich umiejscowienie znacznie przyspiesza pracę i sprawia, że staje się ona jeszcze bardziej komfortowa.

Kuchnie na wymiar – jak zaplanować w nich poszczególne strefy?

Wszystkie kuchnie na wymiar Kraków powinny być podzielone na odpowiednie strefy: zapasów, przechowywania, zmywania, przygotowywania, a także gotowania. Odpowiednio umiejscowienie poszczególnych stref w znacznym stopniu skraca czas przygotowywania posiłków, a także sprawia, że użytkownik pokonuje mniejsze odległości. Każdy projektant, który zna się na swojej pracy pomoże Ci dobrać odpowiednie rozwiązania, które sprawdzą się w Twoim przypadku. Warto pamiętać o tym, że sercem kuchni zawsze jest strefa przygotowywania i to właśnie ona powinna znaleźć się w najbardziej centralnym miejscu. To właśnie tutaj bez wątpienia musi znaleźć się blat roboczy kuchni na wymiar.

Co na górze i na dole szafek?

Istotnym elementem jest nie tylko poziome, ale również pionowe rozmieszczenie poszczególnych elementów. Co to oznacza? Otóż bardzo ważne jest to, żeby w meble kuchenne na wymiar Kraków już podczas projektowania zastanowić się nad tym, jakie akcesoria będą przechowywane w konkretnych miejscach. Na samym dole, a także na samej górze powinno znaleźć się miejsce na akcesoria najrzadziej używane, czyli na przykład bardzo duże garnki.