Jak zadbać o zniszczoną skórę?

Zmęczona, starzejąca się skóra to problem coraz większej liczby kobiet. Na szczęście współczesna kosmetyka ma dużo ofert dla kobiet pragnących poprawić kondycję swojej cery.

Oxybrazja to pierwszy z sugerowanych zabiegów. Jest to zabieg silnie złuszczający martwe komórki naskórka. Wykonywany jest za pomocą sprężonego tlenu pod ciśnieniem i rozdrobnionych kropelek soli fizjologicznej, która to rozprzestrzeniona na obszarze skóry daje efekt tarcia. Nie wywołuje jednak przy tym podrażnień. Powoduje wygładzenie, rozjaśnienie i odmłodzenie cery. Jest to zabieg skierowany także do właścicieli cery naczynkowej i wrażliwej.

Z kolei równie popularna mezoterapia igłowa pomaga przy walce z rozstępami, cellulitem czy łysieniem. Polega na bezpośrednim wprowadzeniu w skórę niewielkich dawek substancji aktywnych w części problematyczne.

Kawitacja z kolei jest zabiegiem pomocnym przy usuwaniu zanieczyszczeń cery. Przy użyciu ultradźwięków pozbywa się zrogowaciałego naskórka, zaskórników, rozszerzonych ujść gruczołów łojowych i bakterii. Prowadzi to do intensywnego oczyszczenia porów, wskutek czego skóra jest bardziej utleniona i ujędrniona. Jest to także metoda polecana przy leczeniu trądziku.