Jak wziąć kredyt przez Internet?

Kredyt przez Internet to opcja, po którą sięgnąć mogą osoby nie mające możliwości wziąć pożyczki w swoim banku. Wystarczy wypełnić prosty w obsłudze formularz i podać kilka istotnych danych. Następnie pora na oczekiwanie, aż skontaktuje się z nami konsultant gotowy przeprowadzić nas przez proces brania kredytu przez Internet. Dowiedz się więcej o tej przydatnej opcji!

Kredyt przez Internet – jakie są procedury?

W celu uzyskania kredytu przez Internet w pierwszej kolejności warto przejrzeć strony internetowe firm specjalizujących się w pożyczkach pozabankowych, jak np. KFF24. Znaleźć tam możemy wygodny w obsłudze, prosty formularz. Należy uzupełnić go następującym zestawem danych:

  • imię i nazwisko osoby ubiegającej się o kredyt przez Internet,
  • aktualny numer telefonu,
  • działający adres skrzynki e-mail,
  • nazwa miejscowości, w której mieszka osoba zainteresowana kredytem,
  • oczekiwana kwota kredytu.

Niejednokrotnie zamiast pustego pola na kwotę w formularzu możemy spotkać się ze specjalnym suwakiem umożliwiającym wybranie interesującej nas sumy z całego zakresu kwot, jakimi dysponuje wybrana firma finansowa.

Gdy formularz zostanie przesłany, wystarczy poczekać na kontakt ze strony konsultanta firmy finansowej. Pracownik zadzwoni pod numer wskazany w formularzu i dopyta o szczegóły dotyczące procesu kredytowego. Będziemy zobowiązani do podania następujących danych osobowych:

  • służący do identyfikacji numer PESEL,
  • numer i seria dowodu osobistego – dokument ten jest niezbędny, aby potwierdzić, że potencjalny kredytobiorca jest osobą pełnoletnią i ma udokumentowane polskie obywatelstwo,
  • informacja o aktualnych dochodach kredytobiorcy – to informacja stanowiąca niejako podstawę dla wydania kredytu. Firma potrzebuje bowiem gwarancji, ze klient będzie w stanie zwrócić pożyczoną kwotę.
  • numer konta bankowego na który przesłane mają zostać pieniądze.

W przeciwieństwie do banków pracownicy firm kredytowych nie mają w zwyczaju sprawdzać, czy klient figuruje w Krajowym Rejestrze Dłużników. Podobnie jak nie weryfikują jego zdolności kredytowej w Biurze Informacji Kredytowej. Dzięki temu o pożyczkę tego typu mogą ubiegać się nawet te osoby, którym pomocy odmówił ich własny bank. Bardzo często dotyczy to osób, które nie mogły wykazać dochodów w oparciu umowy o pracę. W firmie finansowej wystarczą zyski udokumentowane na podstawie innych form zatrudnienia, jak umowa o dzieło czy umowa zlecenie. Dla dokończenia formalności związanych z kredytem pozabankowym klient poproszony może zostać o wysłanie skanu dowodu osobistego.