Jak wykorzystać małą przestrzeń w mieszkaniu dzięki praktycznym meblom?

Niezależnie od tego, czy posiadasz małe mieszkanie, czy po prostu chcesz zorganizować przedmioty, zwiększenie przestrzeni przechowywania wpływa korzystnie na codzienne funkcjonowanie.

Najlepszym sposobem na maksymalizacji ilości miejsca do przechowywania jest zakup mebli, które są pojemne i praktyczne.

Łóżka Z Szufladami

Jeśli próbujesz zwiększyć przestrzeń przechowywania, kluczem są meble wielofunkcyjne. Łóżko o wymiarach 160 x 200 cm to także niewykorzystana przestrzeń pod meblem. Wybierz łóżko z pojemnikiem na pościel, w którym niekoniecznie musisz przechowywać pościel. Możesz tam z powodzeniem schować sezonowe ubrania, lub sprzęt sportowy.

Przestrzeń pod łóżkiem jest zwykle niewykorzystana i zmarnowana. Jedynym zastrzeżeniem jest posiadanie niewielkiej przestrzeni wokół łóżka. Łóżko z szufladami może pełnić funkcję podręcznego schowka, w którym schowasz książkę, lub chusteczki.

Kanapa i narożnik z pojemnikiem na pościel

Kolejnym elementem wszechstronnych mebli, które można kupić, jest narożnik i kanapa z pojemnikiem na pościel. Ten mebel wypoczynkowy posiada funkcję spania, co daje kolejne praktyczne zastosowanie, ale może służyć również jako szafa. Pojemnik może służyć jako schowek na pościel, koce i poduszki. Dzięki temu wykorzystasz każdy centymetr swojego salonu do zwiększenia miejsca przechowywania, nie tracąc na stylowej aranżacji.

Stoliki kawowe z półką i szufladami

Stoliki kawowe to także sposób na wykorzystanie przestrzeni. Jeśli wybierzesz model z szufladą i półką zyskujesz dodatkowe miejsce do przechowywania przedmiotów, które lubisz mieć zawsze pod ręką. Wrzucisz tam książkę, pilota i czasopisma, które niekoniecznie muszą leżeć na blacie stolika, czy ławy.

Wszechstronne meblościanki

Zastanów się nad wszechstronnością i pojemnością meblościanek. Wiele z nich jest pięknych, ale mało funkcjonalnych. Na przykład niektóre elementy nie mają wystarczającej głębokości do przechowywania Twoich przedmiotów. Zastanów się nad wysokimi meblościankami o wystarczającej głębokości, które oprócz szafek mają również różne rozmiary półek. Możesz wybrać również meblościanki z szafą i komodą, które ułatwią organizację przedmiotów i ubrań w salonie.

Pojemne półki i szafy

Duża część przestrzeni magazynowej będzie pełnić rolę szafek, komód i regałów. Klasyczny regał to podstawa w każdym domu. Rozważ zakup wysokiego regału, który wykorzysta niezagospodarowaną ścianę. Dodatkowo szafy, witryny i regały narożne pozwolą zagospodarować Ci dwie, a nie tylko jedną ścianę. Również regały z regulacją wysokości półek, pomoże Ci dopasować go do swoich potrzeb.

Szafa na ubrania będzie kluczowa do organizacji garderoby. Szafa z drzwiami przesuwnymi i lustrem pozwoli ci powiększyć optycznie pomieszczenie, a duża ilość półek i drążków na wieszaki sprawi, że uporządkujesz każdą rzecz.

Komody z szufladami i szafkami to idealny sposób na przechowywanie drobiazgów, bielizny, czy dokumentów. Komoda w każdym pomieszczeniu znajdzie swoje zastosowanie.