Jak wybrać odpowiednią firmę do budowy hali stalowej?

budowahali

Produkcyjne, magazynowe, rolnicze lub handlowe – hale stalowe to konstrukcje o szerokim zastosowaniu. Kluczowe znaczenie w ich budowie ma znalezienie odpowiedniego wykonawcy. Czym warto kierować się przy wyborze producenta hali stalowych?

Na co warto zwrócić uwagę przy budowie hali?

Hale stalowe pełnią różnorodne funkcje. Duża przestrzeń, jaką oferują, może stać się miejscem do produkcji, przetwarzania, składowania czy sprzedaży towarów. Dobra hala stalowa to konstrukcja, która wyróżnia się odpowiednim metrażem, optymalnie zaplanowanym wnętrzem i otoczeniem, dostępem do niezbędnych instalacji, wykorzystaniem nowoczesnych technologii i materiałów oraz dopasowaniem do indywidualnych wymagań. Aby hala mogła spełnić wszystkie oczekiwania inwestora, który chce zdecydować się na jej budowę, należy zwrócić szczególną uwagę na wybór jej producenta. To właśnie od jego wiedzy, doświadczenia i zaplecza będzie zależało powodzenie całej inwestycji.

Dlaczego warto skorzystać z usług fachowców?

Gdy budowa hali stalowej zostanie powierzona specjalistom w tej dziedzinie, inwestor może otrzymać pełne wsparcie w realizacji swoich planów. Usługi sprawdzonego producenta hali stalowych obejmują:

 • profesjonalne doradztwo związane z budową hali,
 • pełne dopasowanie konstrukcji do potrzeb klienta,
 • obsługa na każdym etapie realizacji prac,
 • pomoc w przeprowadzeniu formalności związanych z budową,
 • redukcja kosztów dzięki sprawdzonym rozwiązaniom technicznym,
 • optymalna organizacja robót,
 • oszczędność czasu dzięki szybkiej realizacji inwestycji,
 • spełnienie wszystkich norm prawnych i branżowych związanych z budową,
 • maksymalny poziom bezpieczeństwa prac.

Czym kierować się przy wyborze firmy budującej hale?

Aby wybrać dobrą firmę, której specjalnością jest budowa hali stalowych, należy zwrócić szczególną uwagę na kilka kwestii. Jakie z nich mają wtedy największe znaczenie?

Kompleksowa obsługa

Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest budowa hali stalowej przez jedną firmę. Wynika to z faktu, że powierzenie prac wielu podwykonawcom może spowodować poważne zaburzenia w organizacji prac budowlanych. W efekcie może prowadzić to do pojawienia się znacznych opóźnień na placu budowy. Na rynku działa wielu producentów hal stalowych, którzy mogą zapewnić swoim klientom kompleksową obsługę włączającą wszystkie prace potrzebne do wzniesienia konstrukcji.

Dobra firma budująca hale powinna oferować usługi jak:

 • projektowanie hal stalowych,
 • formalna obsługa inwestycji – przygotowanie i złożenie dokumentacji,
 • obsługa kierownika budowy i inspektora nadzoru,
 • prowadzenie robót ziemnych – mechanicznie i ręcznie,
 • transport materiałów na plac budowy,
 • wykonanie fundamentów, ścian, słupów, posadzek, instalacji, dachów, doków, ramp i innych elementów konstrukcyjnych hali,
 • zagospodarowanie terenu po zakończeniu prac budowlanych,
 • przygotowanie hali do odbioru i sporządzenie dokumentacji dotyczącej zakończenia robót.

Doświadczenie w branży

Drugim istotnym czynnikiem, na jaki należy zwrócić uwagę, wybierając firmę budującą hale stalowe, jest jej doświadczenie branżowe. Wieloletnia działalność w branży to znak, że firma cieszy się zainteresowaniem ze strony klientów i dynamicznie dopasowuje się do zmieniających się realiów rynkowych. Duże doświadczenie to również wykwalifikowana kadra, która gotowa jest do pomocy w realizacji inwestycji.

Portfolio realizacji

Firma, która specjalizuje się w budowie hali stalowych, powinna prezentować portfolio realizacji. Najczęściej można znaleźć je na stronach internetowych wraz z dokumentacją fotograficzną oraz wykazem przeprowadzonych prac.

Opinie klientów

Aby budowa hali przebiegała sprawnie, warto też zapoznać się z opiniami klientów, którzy mieli już okazję skorzystać z usług danego producenta. Opinie na temat wykonawców hal stalowych można znaleźć bezpośrednio na ich witrynach w postaci wystawionych referencji. Warto również sprawdzić je za pomocą wyszukiwarki internetowej, dzięki której można dotrzeć do opinii publikowanych w serwisach i na forach branżowych.

Rodzaje stosowanych materiałów

Pod uwagę należy wziąć także rodzaje materiałów używanych przez producenta hal stalowych. Jakość i różnorodność materiałów posiadających odpowiednie certyfikaty powoduje, że hala może być dopasowana do wszystkich potrzeb inwestora.

Obsługa klienta

Nie można zapominać także o jeszcze jednej istotnej kwestii, czyli o obsłudze klienta. Rzetelna pomoc na każdym etapie realizacji prac, fachowe doradztwo, indywidualne podejście do klienta powodują, że inwestycja przebiega sprawnie i zapewnia satysfakcję z dokonanego wyboru producenta hal stalowych.