Jak wybrać fotel do masażu? 3 wskazówki

Fotele do masażu nie są wynalazkiem czasów najnowszych, jednak ich popularność w ostatnich latach wzrosła. Wpływa na to z jednej strony coraz szybsze tempo życia i brak czasu, także na aktywność fizyczną i wizytę u fizjoterapeuty, z drugiej zaś: wzrastająca świadomość wagi relaksu i dbałości o potrzeby ciała. Fotele masujące to możliwość korzystania z nich w zaciszu własnego domu. Jak jednak wybrać fotel, który najlepiej będzie spełniał swoje zadania?

1. Jak dopasować fotel do osoby?

2. Jakie funkcje powinien mieć fotel do masażu?

3. Jakie techniki masażu warte są uwagi?

Na rynku dostępne są różne modele foteli masujących. Aby wybrać ten odpowiedni, należy odpowiedzieć sobie na kilka pytań.

Jak dopasować fotel do osoby?

Przede wszystkim należy zadać sobie pytanie, dla kogo kupowany jest fotel do masażu. Czy będzie korzystała z niego jedna osoba czy też cała rodzina? Czy wybierany jest wyłącznie po to, by zapewnić możliwość relaksu, czy też użytkownik zmaga się z konkretnymi schorzeniami? W przypadku istnienia poważniejszych dolegliwości warto skonsultować swój wybór z lekarzem. Dobrym pomysłem jest uwzględnienie preferencji dotyczących siły masażu, a także kwestii indywidualnych, na przykład związanych z wagą osób korzystających. Jeśli fotel do masażu kupowany jest z myślą o kilku osobach, poleca się produkty umożliwiające regulację siły działania, jak na przykład fotele do masażu Rest Lords.

Jakie funkcje powinien mieć fotel do masażu?

Podstawową funkcją każdego fotela do masażu jest masaż pleców. Jak wspomniano już wyżej, zwykle użytkownik może wybierać z kilku wariantów o różnej sile i zakresie działania. Dzięki temu można zarządzać działaniem tak, aby przenieść je na obszar lędźwi oraz ud. Zaawansowane mechanizmy umożliwiają funkcjonowanie na różnych płaszczyznach, z uwzględnieniem naturalnego kształtu kręgosłupa. Warto skorzystać również z opcji, jaką jest masaż nóg za pomocą fotela masującego. Poduszki powietrzne kierują się wówczas na łydki, a dodatkowy masażer stóp działa zarówno na podeszwę, jak i na palce, przynosząc im ulgę po całym dniu spędzonym w obuwiu.

Jakie techniki masażu warte są uwagi?

Kilka programów i funkcji sprawia, że każdy z członków rodziny będzie mógł znaleźć swój ulubiony. Warto na dłużej zatrzymać się jednak przy technice, jaką jest masaż shiatsu. Polega on na odpowiednim uciskaniu kanałów energetycznych. Mechanizmy znajdujące się w fotelach do masażu wiernie naśladują ruchy wykwalifikowanego masażysty, dzięki czemu osiągnąć można odprężenie i zniwelowanie dolegliwości.