Jak utrzymać formę po lecie?

Wszyscy szykujemy się do lata, aby pochwalić się zupełnie nową sylwetką. Niestety po lecie ciężko jest nam utrzymać formę. Tym bardziej, że pogoda nie zachęca do wychodzenia na zewnątrz. Jak ją utrzymać? Pora się o tym przekonać.

Pierwszym krokiem jest odpowiednie nawodnienie całego organizmu. Woda jest nawet ważniejsza niż sama aktywność fizyczna. To może także sprawiać, że ciągle będziemy czuli zmęczenie. Nie sięgajmy po wodę tylko w chwili pragnienia, ale także codziennie. W ten sposób oczyszczamy ciało z toksyn. Ważna jest także odpowiednia dieta. Śniadanie powinno być pełnowartościowe, najlepiej bogate w nabiał. Warto też jak najwięcej się ruszać. Nie muszą to być od razu wielkie maratony, ale jesienny spacer powinien być w porządku. Można także zapisać się na siłownię. Można także skorzystać z pomocy specjalisty jak trener osobisty Łódź, który przedstawi nam wizję jak będzie wyglądała nasza aktywność w okresie jesienno-zimowym. Oprócz wody można pić także inne płyny jak herbata a między innymi: białą, owocową, zielona czy też napary z ziół, które przyśpieszają przemianę materii. Warto pamiętać, aby unikać produktów, które mają właściwości odwadniające.

Treningi są tutaj podstawą, dlatego jest potrzebny plan. Warto go przestrzegać, jeśli chcemy utrzymać swoją sylwetkę po wakacjach. Ważne jest także wplątanie do diety owoców i warzyw. No i oczywiście zachowaj umiar przy spożywaniu niezdrowego jedzenia. Dostarczaj organizmowi niezbędne węglowodany, tłuszcze i białka. Stosowanie kilku prostych zasad umożliwi zachowanie szczupłej sylwetki jak najdłużej.