Jak usunąć grzyba ze ścian?

osuszanie budynkow lodz

Grzyb na ścianie jest nie tylko nieestetyczny, ale również bardzo niebezpieczny dla zdrowia. Może wywoływać nie tylko alergie wziewne i skórne, ale również poważniejsze problemy zdrowotne. W jaki sposób można się skutecznie pozbyć grzyba z pomieszczenia? Do kogo zgłosić się z prośbą o pomoc? Podpowiadamy.

Czy można usunąć grzyb ze ścian samodzielnie?

Kiedy ściany są mokre, wiele osób obawia się, że pojawi się na nich grzyb. Jeżeli mokre plamy nie są duże, najlepiej pozwolić im samodzielnie wyschnąć. Kiedy pogoda na to pozwala, najlepiej otworzyć okna w pomieszczeniu. Jeżeli jednak na zewnątrz panuje wilgoć, dużo lepszym rozwiązaniem jest włączenie ogrzewania. Można również wypożyczyć urządzenie do osuszania. Kiedy ściana jest sucha, od razu widać, czy ponownie jest czysta, czy też pojawił się na niej grzyb. Żółte plamy mogą świadczyć o tym, że woda zalewająca ściany była po prostu brudna, natomiast inne kolory powinny nas zaniepokoić. Najczęściej, kiedy dochodzi do zalania, potrzebna jest jednak profesjonalna pomoc, która polega na osuszaniu i stosowaniu odpowiednich środków chemicznych, które zwalczają grzyby i pleśnie. Jeżeli zalaniu i powstaniu grzyba winien jest sąsiad, wówczas to on powinien ponosić koszty takiej usługi.

Profesjonalne usuwanie grzybów i osuszanie pomieszczeń

Wiele profesjonalnych firm oferuje osuszanie budynków Łódź jest miastem, w którym bez trudu można znaleźć usługodawcę, który szybko pojawi się na miejscu i wstawi do pomieszczeń swoje urządzenia. Zwykle pozwalają one na bardzo szybkie usunięcie wilgoci, dzięki czemu nie powstaje niebezpieczny dla zdrowia grzyb. Jeśli nie osuszymy ścian lub sufitów i pozwolimy wniknąć wodzie, trzeba spodziewać się tego, że pojawią się brzydkie plamy i grzyb. W razie jakichkolwiek wątpliwości dobrze jest zamówić ekipę, która sprawdzi stan ścian oraz sufitów, zbada wilgotność powietrza i zdecyduje o kolejnych krokach. Koszty takiej usługi nie są wysokie, a można mieć dzięki niej pewność, że pomieszczenie jest w pełni bezpieczne i można w nim spokojnie przebywać.

Bardzo często osuszacze znajdują się w dyspozycji firm budowlanych i remontowych, które często korzystają z nich przy gorszych warunkach pogodowych. Na pewno zalanie warto jest skonsultować ze specjalistą. Może okazać się również, że woda nadal drąży korytarze, na przykład pod podłogą. Wówczas konieczny jest jej demontaż, ponieważ podłoga sama może podnieść się na skutek zalania i zawilgocenia.