Jak urządzić przytulną sypialnię?

Sypialnia to miejsce, które kojarzy nam się z odpoczynkiem i relaksem. Powinno być to wnętrze, w którym dobrze się czujemy i możemy się wyciszyć po całym stresującym dniu. Dlatego też aranżacja sypialni jako jednego z najważniejszych pomieszczeń w domu powinna być przemyślana i solidnie zaplanowana.

Łóżko – najważniejszy element sypialni

Łóżko to oczywiście niezbędny mebel w każdym pokoju sypialnym. Priorytetem jest to, aby było wygodne. Kluczem do sukcesu w tej kwestii jest dobrze dobrany materac. Na tym nie powinniśmy oszczędzać – wygodny materac to absolutna podstawa, aby rankiem wstać wypoczętym i gotowym do działania. Szerokość łóżka dla jednej osoby powinna wynosić co najmniej 90 cm, natomiast dla dwóch osób – co najmniej 180 cm. Nie zapominajmy o aspektach wizualnych. Aby wnętrze było przytulne zainwestujmy w dużą ilość poduszek, które ułożymy na łóżku. Wybierzmy narzutę w ciepłym kolorze i dopasujmy do niej poszewki na poduszki.

Na jakie kolory postawić w sypialni?

Jeśli zależy nam na tym, by nasz pokój sypialny był przytulny, zdecydowanie powinniśmy wybrać ciepłe odcienie. Doskonałą decyzją będzie pomalowanie ścian w sypialni na kolor beżowy czy kremowy. Idealne połączenie z tymi barwami będą stanowiły czekoladowe bądź kawowe dodatki. Dzięki takiej konfiguracji kolorystycznej uzyskamy wnętrze, w którym będziemy mogli się uspokoić i wyciszyć. Świetnym pomysłem będzie zainwestowanie w jasną, miękką wykładzinę, którą wyłożymy podłogę w sypialni.

Oświetlenie – czy żyrandol do sypialni to dobry pomysł?

Oświetlenie pomieszczenia to również bardzo ważna kwestia, wymagająca dobrego zaplanowania. Lampa czy żyrandol do sypialni ma nie tylko dawać nam światło, ale również może być dodatkiem, który nada wnętrzu charakteru. Światło w pokoju sypialnym powinno być przede wszystkim ciepłe, aby nie podrażniać naszego wzroku. Wiele osób decyduje się na zainwestowanie w żyrandol do sypialni. Jeśli mamy za zadanie urządzić duże wnętrze, jest to znakomity pomysł. Pamiętajmy jednak, aby nie montować żyrandola nad samym łóżkiem – możemy się czuć niekomfortowo. Oprócz żyrandola warto przy łóżku postawić małe, nocne lampki.