Jak umyć auto, by wyglądało jak z salonu?

tenzi

Można powiedzieć, że praktycznie zawsze posiadanie własnego samochodu związane jest ze sporymi kosztami. Jednak oprócz samych kosztów trzeba również dbać o jego lakier i wygląd zewnętrzny. Samo mycie samochodu nie jest wcale takie łatwe, a więc powiedzmy sobie o tym w jaki sposób robić to najlepiej.

Od czego zacząć mycie samochodu?

Wydaje się, że zawsze pierwszym krokiem powinno być dokładne spryskanie felg przy pomocy specjalnego preparatu do czyszczenia. Jeśli nie mamy kompletnie pojęcia z jakiego skorzystać to wydaje się, że najlepszym wyborem okaże się ten marki Tenzi. Po nałożeniu na felgi preparatu należy odczekać kilka minut, aby zaczął on działać. Gdy ten czas upłynie najlepiej jest wyczyścić felgi przy pomocy pędzelka w jak najbardziej dokładny sposób. Na pewno nie opłaca się robić tego zbyt szybko, gdyż wewnątrz felg zbiera się bardzo wiele zanieczyszczeń. Gdy felgi są już wyczyszczone to czas na karoserię – w pierwszej kolejności nanosi się na nią pianę. Najlepiej jest robić to od dołu do góry. Niezwykle ważne jest to, aby wtedy samochód był całkowicie suchy, gdyż w przeciwnym wypadku piana może się rozwarstwiać. Jeśli zostanie ona już nałożona na całą karoserię to warto pozostawić ją na samochodzie przez kilka minut, jednak nie może być to zbyt długo, gdyż wyschnie. Gdy czas ten upłynie możemy rozpocząć jej spłukiwanie – również od dołu do góry, ponieważ wtedy zostaje dłużej na lakierze. Kiedy piana jest już spłukana to warto zająć się jeszcze znaczkami czy uszczelkami. To również najlepiej robić przy użyciu preparatów Tenzi.

Jaki jest kolejny etap?

Oczywiście to jeszcze nie wszystko, bo warto umyć jeszcze samochód ręcznie – już po spłukaniu całej piany. Wystarczy, że przygotujemy sobie dwa wiadra – jedno z czystą wodą, a drugie z wodą z szamponem. Potrzebna nam będzie jeszcze rękawica. Samochód zaczynamy myć od dachu, a kończymy na progach, po drodze nie zapominając o wszystkich najważniejszych zakamarkach. Po ręcznym myciu warto jeszcze raz spłukać samochód, a na koniec najlepiej jest wytrzeć go do sucha przy pomocy ręcznika z mikrofibry. Na sam koniec powiedzmy sobie o tym, że wszelkiego rodzaju preparaty do pielęgnacji samochodu marki Tenzi są jednymi z najlepszych na rynku, a co za tym idzie naprawdę warto z nich korzystać, gdyż są niesamowicie wydajne i sprawią, że nasze auto po aplikacji będzie wyglądać jak z salonu.