Jak ubierać dziecko na wiosenne spacery?

jak-ubierac-dziecko-na-wiosenne-spacery

Wiosna to czas, gdy po zimie wychodzimy z domów, zmieniamy ubrania i obuwie na lżejsze i ruszamy na spacery, także te z dziećmi. Chcemy by one także skorzystały z tej szczególnie przyjemnej aury pogodowej. Zastanawiasz się jak ubierać dziecko na wiosnę, by nie zachorowało i jednocześnie czuło się swobodnie i wygodnie? Oto kilka wskazówek.

Wiosna to czas, gdy po zimie wychodzimy z domów, zmieniamy ubrania i obuwie na lżejsze i ruszamy na spacery, także te z dziećmi. Chcemy by one także skorzystały z tej szczególnie przyjemnej aury pogodowej. Zastanawiasz się jak ubierać dziecko na wiosnę, by nie zachorowało i jednocześnie czuło się swobodnie i wygodnie? Oto kilka wskazówek.

Jak ubrać dziecko na spacer?

Słońce świeci mocniej, zaczynają kwitnąć pierwsze kwiaty, ale temperatura wciąż jest zmienna. Wiosna to czas, by zrezygnować z kombinezonów, które świetnie sprawdzały się w zimowe, mroźne dni. Zastanawiasz się jak ubrać dziecko, żeby się nie przegrzało? Boisz się, że za sprawą zbyt cienkich ubrań dziecko się przeziębi? Jest na to sposób – ubieraj dziecko na cebulkę. Warstwowe ubieranie dziecka pozwoli z łatwością reagować na wiosenne wahania temperatur. Zasada, którą głoszą lekarze brzmi: dziecko, które spaceruje w wózku (leży lub siedzi) należy ubrać w jedną warstwę więcej niż siebie, idącego grzecznie przy naszym boku kilkulatka tak samo, a biegającego urwisa o jedną warstwę lżej. Wiosną najlepiej sprawdzą się niezależne ubranka, które z łatwością można ubierać i zdejmować.

Ubranie dla dziecka na wiosnę

Czy dziecko nie jest przegrzane, najłatwiej sprawdzić dotykając jego karku. Jeśli jest ciepły koniecznie należy zdjąć z niego jedną warstwę ubranka. Nie wolno dopuścić do tego, by małe, leżące lub siedzące dziecko się pociło. Gdy zdarzy się to biegającemu trzylatkowi, należy zdjąć mu bluzę czy sweterek, ale pod żadnym pozorem nie pozwolić zrzucić z głowy czapki! To element garderoby, który chroni uszy i głowę malucha przed wiatrem, co skutecznie zabezpiecza dziecko przez chorobami i infekcjami. Czapki dla dzieci powinny być wykonane z przyjemnych, dopasowujących się do główki dziecka materiałów, aby dziecko czuło się wygodnie i nie chciało czapki na każdym kroku zdejmować.

Ubranka dla niemowlaka

Gdy tylko zobaczymy pierwsze promienie słońca, szybko porzucamy zimowe ubrania i chowamy je na dnie szafy. Niestety ta pora roku może być zdradliwa. Czasami jest ciepło i słonecznie, jednak zdarzają się także chłodniejsze dni, którym towarzyszą deszcz i burze. Jak więc ubrać niemowlaka, by przygotować siebie i dziecko na wszystkie możliwe niespodzianki pogodowe? W tym przypadku także odpowiedź brzmi – na cebulkę. W razie potrzeby jedną warstwę można zdjąć. Tak jak w przypadku dorosłych, podstawową zasadą, którą należy się kierować, gdy wybieramy ubranie na spacer jest wybór materiałów, które chronią przed utratą ciepła. Bez względu na to, czy dzień jest cieplejszy, czy chłodniejszy, pierwszą warstwą ubioru maluszka powinno być body. Drugim najważniejszym elementem garderoby jest czapka, najlepiej z przyjemnego materiału – bawełny. Pamiętajmy, że większość ciepła ucieka przez głowę. Czapki wiosenne dla niemowląt sprawią, że dziecku będzie ciepło i wygodnie.

Wybierając się na wiosenny spacer, zaufajmy przede wszystkim własnej intuicji i ubierzmy maluszka odpowiednio do warunków panujących na zewnątrz.