Jak skutecznie przechowywać i przewozić narzędzia monterskie?

jak-skutecznie-przechowywac-i-przewozic-narzedzia-monterskie

Każdy monter w swojej pracy używa wielu narzędzi niezbędnych do wykonywania codziennych obowiązków. Osoba taka często się przemieszcza i przeprowadza prace w różnych warunkach. W związku z tym potrzebuje produktu, który będzie w stanie nie tylko pomieścić wszystkie wykorzystywane przez nią narzędzia, ale także zapewnić im odpowiednią ochronę przed uszkodzeniami. Z dalszej części artykułu dowiesz się, jak skutecznie przechowywać narzędzia monterskie.

Zadbaj o porządek, posegreguj narzędzia

Pierwszym krokiem do właściwego przechowywania narzędzi wykorzystywanych w pracach monterskich jest ich odpowiednie posegregowanie. Zawód montera wiąże się z używaniem wielu narzędzi ręcznych oraz elektronarzędzi. Jeśli dodamy do tego dużą liczbę akcesoriów oraz elementów drobnicowych to tych przedmiotów robi się naprawdę sporo. Umiejętność sprawnego segregowania narzędzi z tych samych serii pozwala uniknąć chaosu organizacyjnego. Jest to również duża oszczędność czasu potrzebnego na poszukiwanie przedmiotów, które są akurat potrzebne. Sprzyja także utrzymaniu porządku na stanowisku, co ma bezpośredni wpływ na poprawę efektywności pracy. Nie należy odkładać tego w czasie, ponieważ im więcej zgromadzonych narzędzi, tym trudniej jest je posegregować.

Kup solidną skrzynkę narzędziową

Posegregowane narzędzia muszą być gdzieś przechowywane. Najlepszym sposobem na to jest zakup solidnej i pojemnej skrzynki, w której pomieszczą się wszystkie przedmioty używane przez montera. Ogromna ilość dostępnych na rynku walizek pozwala dobrać odpowiedni model do indywidualnych potrzeb konkretnego montera.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, doradca klienta w sklepie internetowym kistenberg-sklep.pl, będącym dystrybutorem produktów marki Kistenberg: Wybierając skrzynkę narzędziową, trzeba zwrócić uwagę na kilka parametrów, w tym rozmiar, pojemność, nośność i odporność na nacisk. Monterzy w swojej pracy wykorzystują wiele przeróżnych narzędzi o zróżnicowanej wielkości, więc używana przez nich skrzynka musi być nie tylko trwała i odporna na uszkodzenia, ale również bardzo pojemna. Warto, aby była wyposażona w dodatkowe akcesoria, takie jak nosidło warsztatowe i organizery na elementy drobnicowe. Należy wybierać modele z aluminiowym szynami umożliwiającymi zamontowanie ścisków i przekształcenie walizki w stabilny stół roboczy. Monterzy powinni rozglądać się za skrzynkami z bieżnikowanymi kołami ułatwiającymi transport naprawdę ciężkich ładunków.

W razie potrzeby dokup niezbędne organizery

Pojemna oraz wytrzymała skrzynka to niejedyny produkt ułatwiający przechowywanie i transport narzędzi monterskich. Pomimo faktu, iż najlepsze skrzynki narzędziowe Kistenberg w większości wyposażone są w organizery ułatwiające magazynowanie elementów drobnicowych, to ich liczba w wielu przypadkach okazuje się niewystarczająca. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest zakup dodatkowych organizerów do przechowywania śrub, wkrętów, gwoździ, kołków, wierteł, nakrętek, podkładek i wszystkich pozostałych niewielkich przedmiotów niezbędnych w pracy montera. Wyposażone w demontowane kubeczki i przegrody organizery ułatwiają segregację małych elementów oraz umożliwiają trzymanie ich w jednym miejscu. Przezroczysta pokrywa i ergonomiczna rączka pozwalają na sprawne przenoszenie pojemników, bez obaw o pomieszanie się lub pogubienie zawartości.