Jak są wykonywane nadruki na kubkach?

kubki art print

Czy zastanawialiście się kiedyś jak został wykonany nadruk na kubku, który trzymacie właśnie w ręce? Wydawałoby się, że w przypadku znakowania graficznego produktów tylko duże zamówienia mają rację bytu, a tymczasem od lat już nie brakuje firm przyjmujących do wykonania nawet pojedyncze nadruki. Stało się to możliwe dzięki technologii art print – taniej, efektownej i otwartej na małe zamówienia.

Od hurtowych zamówień do małych nakładów

Klienci, którzy zastanawiają się nad wykorzystaniem kubków z nadrukiem w roli gadżetów reklamowych jeszcze nie tak dawno mogli mieć wątpliwości, co do tego, czy jest to dobre rozwiązanie. Firmy oferujące usługi tego typu gwarantowały, że kubki z nadrukiem będą charakteryzowały się wysoką jakością i starannością wykonania, jasne było jednak to, że złożenie niewielkiego zamówienia wiązało się z koniecznością poniesienia dość wysokich kosztów. Mogło się zatem wydawać, że choć ozdobione oryginalnym nadrukiem kubki były znakomitym pomysłem na promocję firmy, korzystać z nich mogły jedynie większe przedsiębiorstwa. Dziś, na szczęście, możemy mówić już o tym, że wspomniany problem przestał istnieć, coraz więcej podmiotów oferuje bowiem wykonanie kubków z nadrukiem w technologii art print charakteryzującej się nie tylko wysoką jakością, ale również relatywnie niską ceną i krótkim czasem oczekiwania na realizację zamówienia.

Technologia art print

Największą zaletą technologii art print jest to, że charakteryzuje się ona nie tylko fotograficzną jakością nadruków, ale również nieskomplikowanym procesem pozwalającym na umieszczanie ich na powierzchni kubka. Po przygotowaniu projektu do druku jest on umieszczany na papierze, a następnie oklejany wokół kubka. Proces wygrzewania jest ostatnim etapem metody art print, nie mija więc wiele czasu, a kubek jest gotowy do odbioru. Wielu osobom może się wydawać, że relatywnie niski koszt przygotowywania nadruków na kubkach w technologii art print musi się odbić na ich jakości, okazuje się jednak, że i ta kwestia nie powinna budzić niczyich obaw. Nadruki są czytelne i bardzo atrakcyjne wizualnie nie tylko zaraz po przekazaniu kubków klientowi, ale i po wielu miesiącach ich praktycznego wykorzystywania, nie sposób przy tym nie docenić i tego, że mogą one wykorzystywać nie tylko standardowe, ale i jaskrawe kolory, co wcale nie jest typowe dla wszystkich metod wykorzystywanych do nanoszenia nadruku na kubki.

Dla kogo jest art print?

Oczywiście, podobnie jak wiele innych, technologia art print posiada również pewne ograniczenia. Wypada zwrócić uwagę na to, że nadruk nie traci charakterystycznych dla siebie właściwości przede wszystkim wówczas, gdy dbamy o kubek we właściwy sposób. Mycie go w zmywarce może przyczynić się do znacznego zmniejszenia czytelności nadruku, firmy zajmujące się nanoszeniem nadruków na kubki zalecają więc ręczne ich mycie przekonując, że działanie takie przyczyni się do zachowania przez bardzo długi czas najbardziej cenionych atutów nadruku – jego czytelności i fotograficznej jakości. Zdecydowana większość klientów zwraca jednak uwagę na to, że zarówno niska cena kubków z nadrukiem wykonywanych z wykorzystaniem technologii art print, jak i możliwość zamawiania ich w niewielkich ilościach rekompensuje tego rodzaju niedostatki.