Jak manicure wpływa na paznokcie?

manicure i wpływ na paznokcie

Autoprezentacja to niesłychanie ważny czynnik w życiu społecznym. Z tego zwykły wniosek, jeśli chcesz, by ktoś odebrał Cię jako osobę godną zaufania, zadbaj o swoje paznokcie.

Jaki powinny mieć wygląd zadbane paznokcie kobiety biznesu? Ich wygląd zależy przede wszystkim od tego, w jaki sposób są obcinane. Mogą być krótkie i niepomalowane, jednakże ważne by były obcięte, a nie zaś obgryzione. Jeśli masz kłopot z ich obgryzaniem odwiedź psychologa, bo może to świadczyć o dość poważnych zaburzeniach, które nieleczone mogą być szkodliwe zarówno dla danej osoby, jak i dla jej bliskich. W oduczeniu się okropnych nawyków mogą pomóc tipsy. Gwarantuję wszystkim Paniom, że nadgryzanie akrylowych paznokci nie jest atrakcyjnym przeżyciem. Kolorowe paznokcie mocno ozdobione brokatami i wzorami, długie i ścięte na kształt szponów nie przystoją poważnej kobiecie, która robi interesy w takim samym stopniu, jak obgryzione. Najlepiej ozdobić swoje dłonie poprzez tradycyjny nie rzucający się w oczy french manicure. Nie trzeba go robić na tipsach, naturalna płytka paznokcia także jest atrakcyjna.

Całkowicie inną kwestią jest wygląd płytki paznokcia u osoby, która ma niedostatki żywieniowe. Niedobór witamin i soli mineralnych odbija się na stanie kobiecych paznokci. Oprócz rozdwajania się i zbytniej łamliwości można mieć do czynienia z różnego rodzaju przebarwieniami. Najczęstsze z nich to białe smużki zdobiące paznokcie wzdłuż albo wszerz, mogące świadczyć o tym, że w diecie brakuje żelaza lub witamin. Mogą to też być pierwsze objawy choroby nerek bądź innych narządów, a nawet całych układów w ciele. Wyjątkowo trudnym problemem mogą okazać się infekcje takie jak na przykład grzybica. Ją można rozpoznać po charakterystycznym żółtawym odcieniu płytki paznokcia. W tym przypadku trzeba zasięgnąć porady lekarza.