Jak kupić dobre ręczniki plażowe?

ręczniki plażowe

Wyjazd na wakacje wymaga dobrej organizacji, o czym wiedzą wszyscy rodzice podróżujący razem z dziećmi. Braki w bagażu wiążą się z dodatkowymi kosztami, a przecież zgromadzone oszczędności zdecydowanie lepiej wydać na lokalne atrakcje czy pyszne jedzenie.

Jakie ręczniki plażowe na wyjazd wakacyjny?

Ręczniki plażowe stanowią barwny dodatek do stylizacji na plażę czy niezbędny dodatek do wyjazdów nad jezioro. Jednak spełniają swoje zadanie pod warunkiem, że są duże i wygodne. Dobrze dobrane ręczniki plażowe z powodzeniem zastąpią koc, dlatego trzeba przyjrzeć się bliżej materiałowi, który służy do ich produkcji. Na szczególną uwagę zasługuje bawełna, która jest nie tylko miła w dotyku, ale i bardzo lekka i nie zajmuje dużo miejsca – to bardzo istotne w trakcie pakowania walizki wakacyjnej. Optymalny rozmiar ręcznika to 83 × 63, który pomieści dorosłego człowieka i zapewni komfort cieplny po odbytej kąpieli.

Jakie cechy powinny mieć ręczniki plażowe?

Ręczniki plażowe muszą charakteryzować się wysoką chłonnością. Istotne jest także szybkie schnięcie, dzięki czemu można z niego korzystać bez przerwy i nie wiąże się z uczuciem dyskomfortu. Nie poleca się tkanin syntetycznych, gdyż mogą uczulać, a po długim kontakcie ze skórą wywołują uczucie dyskomfortu. Zdecydowanie lepiej sprawdzą się naturalne ręczniki ze wspomnianej bawełny z dodatkową warstwą frotte. Wbrew powszechnym przekonaniom wzór czy kolor nie są tak istotne. Szczególną popularnością cieszą się modele kolorowe, wzorzyste, które trudno znaleźć w domu, gdyż nie pasują do stylu, w jakim utrzymana zostaje łazienka. Z kolei na plaży ciekawe wzory i intensywne kolory przyciągają uwagę i świetnie komponują się w połączeniu z bikini.

Oprócz wspomnianej bawełny dobrej jakości ręczniki plażowe są szyte z mikrofibry. Taki model doskonale chłonie wodę, ogrzewa i jest bardzo przyjemny w dotyku. Ręcznik jest wyjątkowo delikatny i lekki, co sprawia, że nie zajmuje dużo miejsca w walizce i łatwo się go przenosi. W taki sposób można ograniczyć wyprawkę na plażę i zadbać o komfort w każdym miejscu i o każdej porze.