Jak działają wypożyczalnie samochodowe?

Jeśli potrzebujesz samochodu, którego akurat nie masz, to pewnie zastanawiałeś się, czy go nie wypożyczyć. Wypożyczalnia samochodowa to miejsce, gdzie znajdziesz najróżniejsze rozwiązania dla siebie i swoich potrzeb. Czasem są one całkowicie okazjonalne, a czasem wymuszone przez okoliczności. Co by to nie było, dużo łatwiej jest wypożyczyć samochód na pewien okres, niż go kupować. Wypożyczalnia samochodów do użytku oddaje ci samochód z pełnym bakiem i całkowicie sprawny technicznie. Nie masz tej gwarancji, pożyczając samochód kolegi, lub stawiając na własne auto.

Wynajem samochodu w Agicars – jakie auta posiadają w ofercie?

Oferta, jaką przedstawia wypożyczalnia samochodów, zawsze zależy od konkretnej placówki, jednak są to zazwyczaj samochody, których nie ma się na własność, gdyż wykorzystywane są często tylko okazjonalnie. Najlepszym przykładem są limuzyny, które wypożyczalnia oferuje na śluby, wieczory panieńskie lub inne wyjątkowe okazje. Innym przykładem są samochody dostawcze, które najczęściej wypożycza się do przeprowadzek lub jednorazowych większych zakupów meblowych do własnego domu. Każda wypożyczalnia ma również samochody, które mogłyby służyć każdemu na co dzień. Wypożycza się je, w momencie, gdy jedzie się na wycieczkę lub za miasto, a akurat nie posiada się własnego. To wygodna i komfortowa opcja, do której z roku na rok przekonuje się coraz więcej osób.

Na jakich zasadach wypożyczalnia samochodowa, wypożycza ci samochód?

Wypożyczalnia samochodów oddając ci auto do użytkowania, zawiera z tobą swoistą transakcję czysto usługową. Podpisuje się umowę cywilnoprawną, która zobowiązuje obie strony do jej przestrzegania. Wszelkie uszkodzenia wyrządzone samochodowi z winy wynajmującego, pokrywa on w całości. Jeśli jednak samochód nie jest sprawny lub się zepsuje w trakcie użytkowania, wypożyczalnia jest zobowiązana wymienić auto na inne o podobnym charakterze. Wszystko jest jednak ujęte w umowie. Warto, jest dokładnie się z nią zapoznać, zanim się ją podpisze. Wszelkie niejasności należy na bieżąco z konsultantem.